Jak vařit na Zélandu

9. 12. 2015

Můj organizmus se zcela aklimatizoval k časovému posunu. Již nemám problém spát do 9. Už se budu muset nastavovat budíky na 7 ráno, abych nepro… celý den.
Po ranní sprše jsem pádil na kuchyň si připravit něco k jídlu. Vzal jsem chleba, hodil na něj sýr, do hrnku udělal čaj a nakrájel pomeranč s jablkem. Nakonec to vypadalo jak snídaně na instagram.
Pokračoval jsem hledáním na internetu. Chtěl jsem obejít zahradnictví, abych se zeptal, jestli nepotřebují pracanta a vyzvednout poslané peníze. Našel jsem si 2 zahradnictví, která byla poměrně nedaleko, a 3 pobočky výdejny peněz. Vyrazil jsem tedy na cestu. První pobočku výdejny jsem nenašel, podle mě už tam nebyla. Pokračoval jsem k zahradnictví, které tam taky nebylo. Zklamání mě provázelo nadále, protože zahradnictví číslo dvě jsem opět nenašel. Následovala výdejna penízek, kde mi řekli, že u sebe nemají tolik hotovosti. No aspoň jsem prošel další část města a pořídil pár pěkných fotek. Vykašlal jsem se na to a pádil na backpacker za batůžkem. Opět jsem se stěhoval, nyní zase ke klukům z Čech, u kterých jsem už strávil víkend. Když jsem tam konečně dotáhnul ten supertěžkej batoh, rozvalil jsem se na křesle a čekal, až někdo z nich dorazí a otevře mi, naštěstí to moc dlouho netrvalo. Do 4 jsem seděl s P a V (spolubydlící, abych neuváděl jména) a pak vyrazil hledat další pobočku výdejny penízků. Půl hodiny mi v obchoďáku trvalo to místo najít, nebyl tak velkej, ale blbě uspořádanej. Žádné info, žádná tabule, nikdo nic nevěděl, no dobře zeptal jsem se jen jednoho prodejce. Pak když jsem už opouštěl obchoďák najednou dadááááááááá a byla tu výdejna penízku. Říkal jsem si pohoda happy end, ale hovno. Paní u pokladny mi dala vyplnit leták o přijetí. Pak si hrála tak 15 minut tetris na počítači, občas někomu zavolala, aby vypadala důležitě no a nakonec mi řekla, že jim nejede server ať si zítra zavolám. No kdyby to bylo v Čechách, tak bych tam na ní rozjel dobrou párty, tady umím jen Fuck, a to mi nepřišlo adekvátní vůči situaci. Tak jsem vesele odešel domu. Doma mě už P čekal s paštikou. Za chvíli jsme dali ještě jeden chleba a přišel cooking time. V ten moment mi P nabídl, že bude vařit a klidně si o něj mohu vzít. Na oplátku jsem mu pomohl a umyl nádobí. Měly to být zapékané brambory s masem a zeleninou. Jenže brambory se trochu vyškvařily a masa bylo dost. Nakonec z toho byl masový koláč s bramborem a zeleninou. Bylo to dobré. Aspoň mám nový recept a dá se to dělat tak miš maš, není to nějak omezeno. Trochu si to doladím podle sebe a budu moct dělat. Recept dole. Pak jsme dali ještě paštét a koukli na seriál. Natož P šel spát a já psát a potom taky spát.

P.S. Na auto se půjdu znovu podívat v neděli, pokud se neprodá.

Recept a lá fantazie (masový koláč)

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s