Slivovička

11. 12. 2015

Přejedený třemi krajíci chleba s paštikou. Vyduněný následkem několika panáčků slivovice, usedám v půl druhé psát deníček.

Ranní vstávačka, jak jsem říkal, nevyšla. Vzhledem k tomu, že jsem usnul v 2,30 ráno, nebylo to zcela reálné vstát v 7. Okolo půl deváté jsem se probral, utíkal do sprchy a udělat si snídani. Následovalo pracování nad zakázkou z Čech.
Po dvanácté hodině dorazil V a já mu pomohl vyklidit obýváček kvůli čištění koberce. Můj kancl se přesunul na terásku. Kde jsem na pohodičku poobědval a pokračoval v práci nad zakázkou. Na chvíli dorazil i P následně jel vyzvednout krajany z Moravy na letiště. Já a V jsme konzultovali nad financemi a koukali na video s Robertem Kiyosaki.
Když konečně dorazili hosti a rozpálil se gril, zabalili jsme pstruha 1,5 kg do alobalu s kořením a máslem. Položili ho na rošt na 30 min a každých 5 min obraceli. Když jsme ho vytáhli a sundali kůžičku, čekalo nás naprosto vynikající maso. Společně jsem si pochutnali na výtečné večeři a mezitím vypili aspoň tři panáčky slivovice. Je to švanda kalit s lidmi z Moravy. A ten hantec, to v Praze nezažiješ. Na to V odjel do kina s kočičkou. My pokračovali, a to paštikou. Než to kluci dali dohromady, já si stihnul popovídat s Maminkou přes facetime. Řekla mi, ať už nepiji, že už mám dost. Nevěděla, co přijde. Zas tak hrozné to nebylo.
Oheň stále hořel a my seděli u něj. Dali si dalších pár panáčků na zahřátí a zajedli to chlebem. Byl jsem stále výše a výše. Okolo 11. – 12. hodiny dorazil i V s kočičkou F. Sedli si k nám a mně začala hodina angličtiny v podnapilepaštikovém stavu. Rozuměl jsem okolo 70 procent věcí. Přišla další runda. Zde jsem pochopil, že ještě musím napsat deník a nebude to úplně nejlepší se zlískat. Seděli jsme ještě dlouho. Občas se používala čeština a občas angličtina. Pomaličku se učím. Oheň pomalu dohasínal a všichni šli na kutě.
Teď sedím v obýváku. Připitý a přejedený chleby píšu deník. Mám záseky. Vedle stolu, na kterém píšu, spí chrápajicí P, a mně se zavírají oči. Nakonec jsem tak zasekaný,že to nemůžu ani opravit. Je to minimálně zajímavý pocit. Takto psát deník.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s