Návštěva muzea

20. 12. 2015

Díky pohodové neděli mám dost práce na zítra. Dneska to bylo více o kultůře.

IMG_0988

Ráno jsem se probral zrovna, když mi tekla slina na karimatku. No nechutný. Tak jsem si udělal selfie na FB. Hned na to mi došlo, že mi nebyla celou noc zima. To mě velice potěšilo, protože neumrznu na cestách. Teď už jen vymyslet záclonky do auta.
Ještě rozespalý jsem se osprchoval a ostříhal nehty. Pak na mě P vyrukoval s tím, že jedeme pro novou ledničku. Během půl hoďky jsme byli zpět. Okolo jedenácté jsem si konečně dal snídani.
Hodinu na to moje prdelka seděla v autě a frčel jsem s kluky do muzea. Cestou jsem zajeli nabrat kočičku V. Před muzeem mě čekalo podélné parkování…. Vstup byl free, aspoň něco. Šli jsem na výstavu Mechanismy Leonarda da Vinciho, ale byla zde i stálá expozice.
Prošli jsem to celé. Da Vinciho vynálezu bylo dost. Hrozně převratné věci na tu dobu. No a pár jeho fejk obrazů, ještě špatně natištěných.Pak jsme prošli zbytek.
Místní obyvatelstvo vyhubilo před 1000 lety ptáka, který byl větší než pštros. Ptactvo je jediné, co se na tento ostrov dostalo. Takže je tu dost hustých druhů. Jenže já nejsem ornitolog, takže nezájem.
Je tu jediný nebezpečný tvor. Pavouk žijící v domech. Když vás kousne, bude vám dost zle, ale nechcípnete. Ani žádné klíště. Juhuu.
Co mě zaujalo byla zlatá Jawa 500 s pneu Barum. Fakt jako epic bike. Šmudla ze Zélandu na tom vyhrál nějaký krutý závod. Další zajímavá expozice byla o výpravách na Jižní pól. Pěkné stroje a makety lodí. No muzeum, žádná super prdel tam nebyla.
Po návratu domu kluci jeli stěhovat věci do nového a já zůstal sám. Plán byl dělat CV, ale koukl jsem na pár videí a tak. Večer dorazili kluci a já vyrazil s P do Pekáče (Lídl) nakoupit. Aspoň teď mám repelent. Prý Sandflies jsou zlé. Je to hmyz, co vypadá jak mutant komára a mouchy. Doma jsem opět vymýšlel CV, ale žádný smysluplný koncept nepřišel ani po krajíci. Jediný super nápad byl ukázat P, že Google translate umí i mluvit. Natolik ho to chytlo, že jsem frázi „ Co čumíš ty děvko” slyšel snad ve všech jazycích. Netrvalo dlouho a i V se připojil k této lekci jazyků. Kluci si v 11,30 dodělali večeři a šli spát.
Pak jsem jen napsal blog a šel taky.
Koukněte na fotku z rána se slinou na FB.

den

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s