Vánoce trochu jinak

24. 12. 2015

Opravdu jsem nepočítal s tím, jak se věci vyvinou. Je to zajímavé pozorovat a jsem rád, že jsem s P a H na Vánoce.

IMG_1364

Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady, samotu užívej. Tak nějak bych mohl popsat moje vánoční ráno. Ještě k tomu mě během spánku vzbudila zima, čtyřkolka a močení. Stejně jsem spal do 11, konečně.
Když jsem konečně vylezl z auta, šel jsem na pláž. Koukal jsme na moře a cítil tu sílu vody. Po chvíli tupého čumění na vlny, jsem si šel připravit snídani do mé nové kuchyně. Celá příprava jídla vypadala tak, že jsem si ohřál vodu, zalil čínskou polévku a čaj. Do polévky jsem hodil sýr, abych jí zahustil, a začal se tím cpát. Zakusoval jsem chleba s arašídovým máslem a rajče, takže ve finále jsem byl dost syt.
Věděl jsem, že mám dost času, tak jsem jel do města hodit blog na net. Zajel jsem opět k stejné budce, jenže u ní jsem zjistil, že můj přeměňovač napětí neutáhne notebook, ani když je nastartováno. Hlavně, že jsem si to kvůli tomu koupil. Musel jsem utíkat do knihovny opět. Aspoň jsem prošel trochu město. Ono tam stejně nic dalšího než pár budov a tučňáku nic není. Tučňáky jsem bohužel neviděl, choděj na pláž jen večer.
Došel jsem zpět k autu a vyrazil na místo srazu (Waitaki river). Cesta byla v pohodě a rychle utekla až na to, že jsem opět zajel kam, jsem neměl. Bohužel, když jsem chtěl zavolat H, tak mi operátor řekl, že mám málo peněz. Jen to, že mi to řeklo, že jsem v bídě, tak mi to vzalo i poslední peníze a já mu nakonec nemohl ani poslat SMS. Naštěstí jsem měl ještě data a napsal P na fb.
Na místě jsem projel všechny kempy v okolí ústí řeky. Nikde samozřejmě nikdo nebyl. Tak jsem šel zkrátit čas procházkou k řece. Po cestě jsem musel asi 5x brodit jenom směrem tam. Když jsem dorazil opět do kempu, zavolal mi H, že tam bude do hodiny. Přehodil jsem na disk nějaké písničky a dorazil H. Hned jsme otevřeli pivko a namazali paštiku na krajíc.
Než jsme stihli dát další pivo, dorazil konečně P a my zase namazali. Pomaličku se stmívalo a my pili slivovici, k ní nám P v obleku Santy osmažil modrou tresku a k tomu bramborový salát. Treska se salátem byla skvělá.
Po štědrovečerní večeři jsme nerozbalovali dárky, ale ještě si dali paštiku a dalších X panáků slivovice.
Nakonec jsem byl tak moc, že jsem mohl sepsat blog.

Tolik slivovice a rybaření jsem nezažil za celý svůj život.
Byly to mé první Vánoce bez rodiny, ani nevím, co k tomu napsat.
Benzín jsem neukradl, ale ono to odečítá až po tom, co tam strčíš kartu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s