Dunedin

28. 12. 2015

Objevování nového města Dunedin a jeho okolí. A hlavně dopisování blogu, jelikož to chci vydržet.

IMG_1690

Lehkým klepáním na okno v 7 ráno mě vzbudil H, aspoň podle jeho slov. Já si to pamatuji jinak. Znělo to jak kango, které se mě snažilo dostat ze snu. Moc dlouho mi vstávání netrvalo, potřeboval jsem čůrat.
Opět jsme dvě hodiny snídali, rychlejš to prostě nedáváme. Plán byl jasný. Jedeme do města, tam sedáme do jednoho auta a já vezu kluky na místo X a oni pak jedou zpátky sami na kolech. H neměl kolo s sebou jak P, takže jsem ho jeli vypůjčit. Takový pofidérní domeček, ale byla to půjčovna kol. Všechno proběhlo v pohodě a hošani vyrazili.
Já jsem s autem dojel k mému, přehodil pár věcí a jel se podívat na Tunnel beach. Jsou tam krásné skály a z nich udělaný i tunel. Skály jsou docela vysoké, ale nejradši bych z nich skočil do té vody. Podle mě by to bylo v pohodě. Je to tak 15 m vysoké a vody jsou tam minimálně 3 m, to není uplně moc, ideální by bylo aspoň 5 m. Moje fantazírování o skoku dolu ale přerušil chtíč na něco jiného. Tím bylo navštívit záchody, co nejdříve. Rychle jsem upaloval do auta a jel do města.
Po jisté činnosti jsem se šel projít do města, které už vypadalo jako město a né přelidněná vesnice. Byly zde krásné historické domy a i novější stavby nebyly zas tak špatné. Na svých toulkách městem jsem nenarazil na otevřenou knihovnu, tak mi nezbylo nic jiného, než si zajít do kavárny za elektřinou a Wifi. Zde jsem seděl asi 3 – 4 hodiny.
Z ničeho nic mi potom zavolali kluci, abych pro ně přijel. Rychle jsem se sbalil a šel za autem. Vyzvedl je a sedli jsme si ještě do baru. Obsluhu tu mají uplně bídnou. Trvá jim všechno hodinu. Na účet jsme čekali přes 10 min. No hrůza, co vám budu povídat. Když kluci byli v náladě, vyrazili jsme na cestu do vnitrozemí na krásné jezero do kempu.
Zde jsem krásně pokecal se správcem. Ta jejich angličtina mi dává. Pak přišli i kluci a kecali s ním. To už jsem skoro nic nechápal. Ještě se bavili o úchylárnách a na to já nejsem. Po ubytování, tím myslím zaparkování aut na určité místo, jsem si šel zaplavat. Konečně voda co nemá -1000 stupňů. Jenže po vykoupání mě čekala ještě větší slast, a to sprcha. Byl jsem v ní asi 30 min, od středy jsem se nesprchoval. Zítra si dám ještě jednu. H vypral naše oblečení. Mají zde pračku. Než se setmělo, já si udělal jídlo a po setmění jsme chvíli seděli a hráli mariáše.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s