Kahawai vlny

25. 12. 2015

 Super rybář Šmudla. Takových zkušeností k nezaplacení, doslova. Ještě k tomu hodně paštiky.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Západ Slunce na Waitaki river

Probudil jsem se totálně v crashi. V hlavě mi dunělo stejně jak v péru po tady tomhle celibátu a ještě k tomu telefonát s rodinou. Ani jsem ze sebe nic kloubného nevyžvejk. Ach jo.
Jakž takž jsem se dal dohromady a vyrazili jsme na ryby. Podle loňských zkušeností mistra P v ústí řeky mají být plné vlny ryb. Během 10 minut jsme byli na místě. Čekal nás krásný výhled na moře. Klesali jsme k řece po strmém svahu a hned navázali třpytky.
A tady to všechno začalo. Dal jsem si tak 4 náhozy do řeky a najednou zásek. No lomcoval jsem třpytku tak 10 minut, ale nic. Musel jsem jí utrhnout. Doběhl jsem H a stoupli jsme si do ústí řeky, P šel trochu dál. Než jsem navázal další třpytku, H už tahal rybu. Docela jsem čuměl.
Po navázaní třpytky jsem párkrát nahodil. Vlasec nevydržel přetížení a třpytka letěla do píči. No už se mi chtělo brečet. Nevzdával jsem se a navázal další třpytku. Mezitím H vytáhl další 4 kahawai.
Já už chtěl taky tahat. Nahodil jsem si a pomalu navíjel. Napětí stoupalo, ale ryba nikde. Stále jsem navíjel a najednou řasy. No tahal jsem to z vody tak dlouho, než jsem to znovu neutrhl. Začátečnické chyby stojí dost peněz. Mezitím se vrátil P k nám a začal taky tahat. Vydělil mi další třpytku. V navazování jsem už profík. Jelikož se zvedla hladina s přílivem, šel jsem blíž k zatáčce. Nahodil a záběr, znovu a znovu. V jednu chvíli jsem viděl dva kahawai se prát o mojí třpytku. Byl to mazec, ale furt ne žádnou vytáhnout. A najednou to přišlo. Ryba utrhla třpytku. Neeeeeeeeeeee.
Šel jsem ke klukům, dost smutný. Dali jsme paštiku, nálada se moc nezlepšila. H mi půjčil svůj prut a já šel znovu chytat. První nához a vytáhl jsem rybu. Konečně. Kluci jich vytáhli asi 10 každej. Pak jsem párkrát ještě nahodil a zamotal vlasec. Jsem asi na černé listině nějakého boha rybaření, seru na to. Stejně se to naučím.
Když jsem dokurvil úplně všechno, co se dalo, šli jsme domu. Po cestě z pláže jsem přeskakoval zvedající se příliv. Nepřeskočil. Jedna bota se vykoupala, snad se nerozpadne.

Celou dobu tam s námi byla jedna rodinka, vůbec to neuměli. Nahazovali ještě hůř než já. Kluci jim dali každou rybu, co vyndali. Nakonec jim Filipínci ukázali, jak se to má dělat, a oni začali tahat jednu za druhou. Těch ryb, co měli, bylo opravdu hodně, tak 50 kg.

Večer jsme dorazili do kempu. Já pospával v autě a kluci něco dělali. Když jsem vstal, půjčil jsem si prut a šel chytat do řeky. Opět se mi zasekla třpytka, to je prokletí. Naštěstí jsem jí vytáhl.
Po setmění jsme si sedli k slivovičce a paštice. H vytáhl karty na prší a já jsem ukázal, jak se to má hrát. Okolo 0,30 kluci šli spát a já psát.

Šmudla rybář.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s