Trek

31. 12. 2015

Konečně jsem uviděl i hory na Zélandu. Už se mi tu začíná trochu líbit.

IMG_1925

Ráno mi zvonil budíček v 7, jak jsme se domluvili. Jenže jsem to párkrát odložil, a tak mě kluci budili opět kejváním auta. Jak milé, od nich.
K snídani jsem měl už jako klasicky čínskou polévku s 3plátky taveného sýru. Nicméně domluvený výjezd v 8,30 jsme o půl hoďky nedali. Nevadí, prázdniny. Následně jsme se vydali do centra města Wanaka. Jenže P opět zaperlil, když přišel s tím, že mu nefungují blinkry a že musí jet do servisu. Tak jsme s H šli na kafíčko. Já aspoň pokecal s BFF.
Asi tak za 15 min se vrátil P, že je to opraveno. Hýbl prý s pojistkou a zase to jede. Tak jsem nasedl do auta k H a vyrazili jsme na tůru. Než jsme tam ale dojeli, myslel jsem, že budu mít vyklepané všechny zuby a toho prachu na té polňačce. Jeli jsme po ní tak 15 km.
Dorazili jsme do údolí pod hory a ten výhled byl velkolepý. Vrcholky hor sahaly až nad 2500 m nad mořem. My jsme zvolili nenáročný trek na 3 hoďky. Byl to výšlap podél potoka a nahoře byl nádherný výhled na horu s ledovci a k tomu asi 100 metrový vodopád. Dali jsme si tam plnohodnotný oběd o třech chodech. Tuňák s rajčatem a chlebem. Následoval chleba s paštikou a na závěr dvě pivka, byl jsem tak akorát fresh jít dolu, ale my nešli…
Když jsme se vraceli zpět, tak jsme dolu běželi a to byl mazec. Kličkování mezi stromy, kamením, kořeny a turisty bylo náročné, ale i mega zábavné. Občas jsem vyděsil nějaké ženské, když jsem proletěl mezi nimi. Když jsme doběhli dolu, moje stehna byla docela unavčo.
Tento trek mi otevřel nový pohled na Zéland. Hory jsou tu nádherné. Cítím se v nich tak volný, ať to zní jakkoliv kýčovitě.
Cestou zpět jsme projížděli asi 20 metrový vodopád. Na hned jsem H přesvědčil, aby zastavil na sprchu. Byla to nejvíc krutá sprcha s výhledem na hory, jen chyběla regulace teploty.
Po návratu do města jsme nestačili zírat, kde se najednou vzalo tolik kočiček. Jenže asi 20 km od města byl nějaký fesťák. Přesvědčoval jsem kluky, abychom tam jeli na punk, přelézt plot. Nechtěli.
Nakonec se zavolalo všem Čechům, které jsme znali, a oni volali další a sešli jsme se v kempu hned u města. Přijelo asi 8 aut, takže to byl nabitý večer.

Celý večer jsme prokalili a já šel spinkat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s