Přichází chudoba

4. 1. 2016

Dělám to, co se mi nelíbí, protože vím, že za to nakonec budu rád.

IMG_2082

Skoro celou noc mi byla zima. Pořád jsem se převaloval a ne se oblíct. Až nakonec ráno jsem to nevydržel. Navlík jsem si termoprádlo, tepláky, svetr a mikinu. Nemůžu říct, že by mi potom bylo buh ví jak teplo. To není příjemné, obzvlášť, když je tu teď ,,léto“.
Spal jsem asi do 9. Ráno mě víc trápila zima než to, že jsem sám a dochází mi peníze a nemám práci. Příjemná změna z morální na fyzickou nepohodu. Udělal jsem si snídani a pak jen seděl v autě, tato situace mě malinko paralyzuje.
Nakonec jsem vyrazil do Cromwellu. Po cestě jsem narazil na bangi jumping. Říkali mi, že má být prý nějaký vysoký, ale moc tak nepůsobil. To i most přes Orlík má větší výšku. Základní cena skoku je 200 dolaru. Za takovou sračku… Než si stačíš uvědomit, že padáš, už tě sundavají. Ještě jsem cestou zastavil u malé vodní elektrárny. Měl jsem pocit, že je na dobíjení mobilů, jak byla malá.
Ještě předtím, než jsem dorazil do Cromwellu, už jsem poznával farmy. Na nic jsem nečekal a postupně je projel všechny. Ano, projel. V žádné mi neřekli bereme tě, spíš naopak. Všude je lidí jak nasráno, jelikož je to nejlepší práce co se týče zemědělství. Jen na jedné farmě mi řekli, že mám přijít v 10,30 a nějaký týpek si bude vybírat lidi, co s ním pojedou. Upřímně řečeno, je to jediná naděje v tomto zkurveném městě (ani budka s free wifi tu nefunguje). Je prostě odporné, ne-li horší než Christchurch. Všechno to jsou vesničani tady, proto jsou tak vlídní.
Když jsem to všechno projel, nechal jsem auto v centru a šel se podívat na jeden most. Prý se z něj dá skákat. Podle toho, co jsem viděl, tak bez problému, jenže samotného mě to nějak nebere. Tak jsem se vrátil do centra a šel do knihovny vymyslet nějakou alternativu ohledně práce. Ta byla zavřená, vydal jsem se k autu a na nákup. Kupuji zásadně to nejlevnější jídlo. Takže samej humpl. Nejchutnější věc co mám je čínská polévka. Chápete, co tím myslím. Už jsem i ochutnal konzervy z Christu. Nečekaně to není žádná delikatesa. Jakž takž se to ale žrát dá.
Moje finance se blíží ke dnu. Kiwi dolarů mám asi 250 s tím, že musím ještě zaplatit jednu věc na auto do pátku. Stojí to asi 60. No nic příjemného. Šmudla opět v žumpě.
Když už jsem to všechno pohrotil, jel jsem do kempu. Tam jsem jen seděl v autě a dost přemýšlel až do večera.
Pak jen véča a blog.

Přes den jsem uvažoval nad tím, že jsem asi jediný člověk, kterému se tu nelíbí. A co se mi tu má líbit. Je to stejná Česká republika, jen v jiném místě. Jsou tu vlídnější lidé, ale mě ty xichty v metru nijak nevadily. Jediné, co tu stojí za to, je příroda a to je celé. Jasně, je to vyjádření rozmazleného kluka. A v tom je ten důvod. Lidi, kterým se tu líbí podle mě od něčeho utíkali z ČR. Jenže já měl naprosto opačnou situaci, měl jsem se tak dobře, že jsem věděl, že to není to správné. Já odjel jen kvůli sebevzdělávání se ve všem. Prostě abych od života dostal pár facek. Tak mě omluvte, že se mi tu zatím nelíbí. Doufám, že se to změní.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s