Práce

7. 1. 2016

Takhle velké třešně jsem ještě neviděl a fotku nemám. Zatím se cítím fresh, jsem zvědav, jak dlouho mi to vydrží.

IMG_2168

Zvonění budíku probíhalo ještě, když byla venku tma. Podle toho se mi i chtělo vstávat. Jde to od mého kempu do práce se všim všudy stihnout za hodinu. Hmm, zajímavé.
Když jsem dorazil na místo, už tam stála tlupa sběračů. Dneska jsem byl nový jen já. Slečna mě obeznámila s pravidly a přečetla, co můžu a co nesmím dělat. Moc jsem jí neposlouchal, chtělo se mi spát. Málem jsem tam začal zívat.
Čapnul jsem žebřík a popruh na kyblíky a společně se slečnou jsme vyrazili za ostatními. Ty už jeli jak veverky na tripu. Vylezl jsem na žebřík a snažil se o to samé. Bohužel mám zase problém, moc se s tím seru. Za týden už to bude na jiném levlu. Trochu jsem i užíral, a tak jsem neměl ani hlad ani žízeň. Musíte si jen dávat pozor, ať se neposerete. Na oběd jsem to dorazil ještě tuňákem, ale moje střeva se nenechala.
Vcelku to je lehká práce. Jen si trochu doničíš prsty, ale to je maličkost. Byl jsem zvyklý na jiné bomby. Takže tohle je lážo. Ten, kdo říká, že je to těžké… proberte se. Pracuje se 8 hodin a jsou 3 přestávky, 2x 15 min a oběd 30 min neplacený. Stačila by mi jedna na oběd. Práce je od 6 do 14,30 což je příjemné, aspoň se dá ještě něco za ten den stihnout.
Všem říkám, že jsem Ukrajinec a i s Čechy se bavím anglicky. Jsem tu první Ukrajinec, takže se musím předvést. Naši nadřízení jsou v pohodě, nebuzerují. A je tam i jeden týpek, co umí něco málo rusky, stejně si myslím, že je to Rus. Jeho angličtina je s nějakým divným dialektem. Prostě práce je v klidu.
Když jsme skončili, tak mi manažer domluvil i práci na zítra, kdy mají všichni volno. Jestli jsem to pochopil správně, půjde se něco dělat na vinice. No uvidím. Začínám v 7, to se vyspím.
Ve městě jsem zašel do supermarketu a koupil si pečivo. Vzhledem k tomu, že ještě nebylo tolik hodin, šel jsem projít město. Jeho starou část. Je to pár domků ve western stylu. Byli tam i 2 galerie. Je zajímavé, jak se zdejší krajina a celkový dojem z této země prolíná do jejích umění. Vyzařuje to z toho.
V kempu byl plán číst si knížku, ale moc jsem toho nenaspal, a tak mě prvních pět řádku uspalo. Pak ještě válendu, čaj k večeři a spát. Musím být fresh zítra.

Vypadá to, že můj deníček nabude denní rutiny. To bude voser.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s