Never again

24. 1. 2016

Prosím, přečtěte si, jaký je naprosto normální den na Zélandu, když si ho neobohatíte o pár piv nebo krásně namazaný chleba s paštikou.

IMG_2685

Málem jsem vstával hodinu před budíkem, už jsem zmatenej z těch třešní. Když konečně zazvonil, byl jsem fresh jak nikdy. Nahodil oblečení a jen tak tak se stihl vychcat. Potom celý ranní koloběh. Když jsem chtěl sešlápnout plyn, přišla sms, odložený start, v Cromwellu chčije. To si děláte prdel. O hodinu později dorazila další, start v 8,30.
Přijel jsem na poslední chvíli, zrovna když se začal číst lůzr list. Ano, dneska jsem tam figuroval taky, není divu. Třešně, co jsem sesbíral, by se nehodily ani na pálenku. Sijo měl chytré kecy. ,,Věnujte chviličku kontrole třešní, to vám v celkovém počtu ubere maximálně dva kyblíčky za den.“ Jasně kámo, je vidět, že ani nevíš, co na těch stromech je. Není problém mrknout na třešeň, ale ony jsou všechny na hovno. Jsi rád, když na jednom stromu uděláš jeden kýbl. Předtím nebyl problém udělat pět.
Mě osobně sdělil, že jsem měl dva špatné kyblíčky, a odebírají mi jeden. Nechápu jedinou věc. Máme povoleno 10% kyblíčku, aby byly sračky. Vzhledem k tomu, že jsem za uplynulý den nasbíral 26 kyblíčku, tak dva kyblíčky je méně než posraných 10%. Tohle je debilní matematická úloha z 6. třídy. To si myslíte, že jsme tak blbí, nebo jste tak vypatlaní vy, Novozélanďané? Někdo se na to ptal, ale kloudnou odpověď nedostal. Takový je náš ,,manager“.
První 2 hodiny jsem věnoval čas kontrole a byla to taková nuda a takovej voser, že jsem se na to musel vysrat. Opět jsem sbíral naprosto všechno. Uvidíme, jak dopadnu. Už mám v píči, chci odsud co nejdřív vypadnout.
Konečně mi jeden Čech řekl, že se mu tu nelíbí. Když jsem mu říkal, že je tu aspoň pěkná příroda, tak řekl že ne. Je tu prý jen kvůli penězům. Ještě jednu buchtu jsem zaslechl ,,Jela bych domu…“. Kdo by nejel z této díry odplivnuté od Austrálie. Už aby byl srpen.
Zbytek dne přinesl jen nudu. Jediné, co bylo aspoň trochu zajímavější, bylo zašívání boty. Chápete, jaké to tu je, skvělé. To jsem rád, že jo.
Dobrou.

Každý den v práci se všichni modlí, aby začalo pršet a všechny třešně shnily. Někdo si i přeje, aby přišla hrozná bouřka, nebo aby to tu shořelo. Předpověď počasí hlásí už týden déšť, ale hovno. Tohle hrozné peklo pod jménem Cromwell nikdy déšť nezasáhne. Asi takhle to tu všichni mají rádi.

Mojí chybou, než jsem sem jel, bylo, že jsem se nikoho nezeptal ,,Proč je Nový Zéland tak skvělý?“. Mě by zajímaly ty odpovědi. Kdyby náhodou jste sem jeli, zkuste to, ale ne mně. Píšu každý posraný den, jaké to tu je doopravdy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s