Copland Track

31. 1. 2016

Docela dlouhý trek a ještě s brzdou. Bylo to super, příroda mě dobíjí energií.

IMG_2936
Vstávačka byla v 6 hodin. Bylo mi jasné, že než se sbalíme a dojedeme k treku, bude okolo osmé. Má očekávání se naplnila a s mým novým kamarádem Darylem jsme vyrazili na 25 km dlouhý Copland Track. Není kruhový, a tak se vracíte stejnou cestou zpět.
Cesta se táhla podél řeky, kterou obklopovaly strmé svahy hor porostlé hustým pralesem. Bohužel to nebyla jediná věc, co se táhla. Ano správně, Daryl na tom nebyl fyzicky tak dobře jak já a chyběly mu zkušenosti. Například: on měl 50 litrový batoh já 30, oba stejně plné, ale oba jsme měli stejně věcí. Plus jeho chůze po kamenech a tak nebyla tak rychlá jak moje. Alpinistická škola mého táty mi dala překvapivě hodně za těch pár výletů. Vojenský výcvik tipu dostaneš zmrdáno naprosto pokaždé, když něco uděláš špatně, je super. O to rychleji se tyto věci naučíš.
Na treku narazíte na velké množství potůčků tekoucích z ledovců. Je třeba si dávat pozor na kluzké kameny, sám jsem na to párkrát doplatil. Takový breakdance jsem v životě nepředvedl. Všechny tyto potůčky se dají přejít a nad většími jsou závěsné mosty. Jsou to super houpačky.
Zpět k treku, do prdele. Co mám jako psát o tom treku. Prostě jsme šli, šli a šli. Nádherné výhledy na skály a různé vodopády. Koukněte radši na foto.
Moje krásné nové boty (nové ještě z Prahy) mi v průběhu cesty udělaly dva krátery na nohou. Nicméně když furt jdeš, není to tolik cítit, a proto jsme se s Darylem sešli až u první chaty (Welcome hut). V chatě nás přivítal majitel a sdělil nám, že cesta k další chatě je sice krátká (7km), ale vede pralesem, a je o dost náročnější. Prý 3,5 až 4 hodiny, byla jedna hodina, my si museli dát oběd a ještě se vrátit zpět. Ten šmudla si myslel, že nás vyděsí. A povedlo se, Daryl se na to vysral. Měl jsem z toho radost. Snažil se přesvědčit i mě, vtipálek. Já mu jen řekl, že to prostě jdu a nic mě nezajímá. Ukuchtil jsem oběd a vyrazil na cestu.
Během půl hodiny na treku jsem se ztratil, protože jsem nebyl pozorný při sledování značení. Zalezl jsem do naprostého pralesa a sotva se prodíral. Říkal jsem si, jestli si ze mě nedělají prdel s tím trekem. Pak mi došlo, že tohle opravdu není trek. Vrátil jsem se k poslední značce a vida, našel správnou cestu. Procházka byla na dvě fáze; jedna u pobřeží řeky víceméně po rovině a druhá v pralese. To bylo samé nahoru dolu přes kameny, kořeny, potůčky a jiné vopičárny. Občas trek vedl regulérně po pramenu, boty byly naprosto promočené. To napomohlo mým mozolům se rozkvasit a ani moc nebolely. Během 2 h a 45 min jsem byl u cíle. Prý 4 hodiny, to ještě neznáte Šmudlu.
V chajdě bylo rádio a já se spojil se spodní chatou. Řekl, že je vše v pohodě a do čtyř hodin budu zpět. Cesta zpět uběhla rychleji, utíkal jsem jak kamzík. Doskákal jsem až k jedné říčce, co se nedala jen tak přeskočit. Já nechtěl mít znovu mokré boty a pro lepší pohyblivost jsem sundal batoh a hodil ho na druhý břeh. Jenže co se nestalo, letěl tak skvěle, že se zkurveně přetočil vzhůru nohama a spadl přímo na kapsu, kde byl foťák. Přiskočil jsem k němu, sklo od displaye dostalo těžkou bídu. Už asi nebude vodotěsné.
Welcome hut, 32 km za mnou a paty v kundě. Nevadí, byla to prdel, jen mi chybělo zdolat nějaký vrchol, je to trek jen v údolí a to mě tolik nebere. Udělal jsem si véču a zahrál karty s kiwákama.
Před desátou večer přišel čas navštívit hot pools. Jsou to tůňky, do kterých teče přírodně ohřátá voda. Rozvalil jsem se jak pán, dal si těžkej relax a koukal na hvězdy. Bylo to naprosto nádherné.
Nakonec jsem byl natolik rozkvašenej, že jsem jen zatekl do spacáku a usnul.

Už nikdy nejdu na trek s nezkušeným a netrénovaným člověkem, jedině s buchtou. Jsem ochoten obětovat trek pro třešničku na dortu, ale jinak ne. Já to musím rvát, abych toho dal co nejvíc. Ne si jet pohodičku, to pro mě není relax.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s