Konečně jsem se pohnul

30. 1. 2016

Cesta na West Coast byla obohacena o novou známost. Překvapuje mě, jak je to tu jednoduché. Na co zase myslíš…

IMG_2836

Ranní klasiku narušil jen ten fakt, že jsem vstával o 3 hodiny později. Včera večer mě napadlo zajet na festival aut, jenže to znamenalo jet proti směru cesty. Nakonec jsem tam musel, protože moje taštička s kartáčkem a dalšími věcmi zůstala na bazénu v Cromwellu. Ani jsem nepochyboval, že tam bude. No jo no, tohle je Zéland, ne Česko, kde tě někdo dokáže podělat i o zubní kartáček.
Zde jsem navštívil zmíněný festival, ale jen ke kase. Řekli mi totiž 50 $ za vstup. Dobrej pokus, otočil jsem to a hurá na West Coast, to je free.
Cestou jsem zajel do muzea hraček. Bylo tam pěkné auto na ovládačku za 229 $. Super, kdybych neplatil nějakou posranou pokutu, tak jsem si ho mohl koupit. Chápu, že je to debilní hračka, ale jakou by mi udělala radost.
Moje cesta vedla okolo kempu, kde jsem strávil Silvestra. Stál tam nějaký stopař, napadlo mě, proč ne. Pohodový týpek z Kanady. Ááá, zlepšování ajiny může začít. Klikatá cesta vedla podél jezer a řek. Dámy a pánové, West Coast je fakt krutopřísnej. Strmé, vysoké skály porostlé bujnou vegetací. No, čuměl jsem jak vejr. Zastavili jsme se v místě zvaném Blue pools. Kraťounký trek ke krásné řece. Z mostu (přibližně 7m) jsme skočili do vody, která byla víc než osvěžující. Kanaďan mi mezitím ztratil brýle a mohli jsme pokračovat k pobřeží.
Jen tak tak nám vydržela nádrž, než jsme dorazili do města Haase. Nejsem si zcela jistý, jestli město je to správné pojmenování pro 3 domy a jednu pumpu, ale to je jejich boj. V informačním centru jsme vymysleli 25 km dlouhý trek a bookli chatu na zítra. Trek je na 13 hodin, podle jejich výpočtů, myslím že za 10 je to reálné, uvidíme zítra.
Cestou do kempu jsme navštívili pláž, ke které vede cesta přes prales. Takový prales jsem ještě neviděl. Všechno porostlé mechem a rostliny naplácané jedna na druhé. Strašně moc zážitků na jeden den. Docela rozdíl oproti Cromwellu a těm nechutným kopcům.
Okolo sedmé jsme byli v kempu, platí se tu jenom hotovostí. Super, žádnou u sebe nemám. Doufám, že to nedopadne jak v Queenstovnu, to bych byl o další RC auto mínus.
Název tohoto jezera není zcela korektní, mělo by se jmenovat jezero Sunfly. Protože těchto malých mrdek je tu jak nasráno. Během toho, co píšu blog, jich mám 20 na monitoru a dalších 5 miliónu v autě.
Po příjezdu jsme dali véču a pokecali se Švýcarkami. Škoda, že jen pokecali, nevadí, každý den není posvícení.
Bohužel než jsem dopsal blok, bylo 11 a vstávačka je v 6. Měl bych být fresh. Hlavně Kanaďan nevypadá na nějakého super turistu. Snad nebudu zdržovat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s