Výfuk

17. 2. 2016

Představy o pěkné fotce se zhroutily společně s výfukem. Do toho ještě chcalo jak svině. No bžunda.

IMG_4253

Ráno jsem nikam nespěchal, v pohodě se probral a dal si snídani. Zajímavé je, že ať spěchám nebo ne, pokaždé končím snídani okolo 10 hodin. Co z toho vyplývá, klídek, kámo, tady jsi na Novém Zélandu. Kdo tu nebyl, nepochopí.
Mráčky od včera zatáhly celou oblohu a občas spadla nějaká kapka. Jako obvykle jsem seděl v kufru auta a snídal. U toho mě trápila otázka, co budu dnes dělat. Přišla naprosto geniální myšlenka jet do nedalekých hor a vyšlápnout si znovu tu Pyramidu jako před pár dny. Ne, protože bych se tak nudil, ale doufal jsem, že mraky budou natolik nízko, že se dostanu nad ně, a budu mít fotku na vyhoň si péro. Sice jsem riskoval to, že opět budu durch jak tehdá v Cromwellu, ale fotečka by stála za to.
Už pár dní mě trápí myšlenka, že by to přeci jenom chtělo opravit výfuk. Z roztomilé Toyoty se stala řvoucí bestie s těžko pochopitelným obsahem motoru podle zvuku. Ale víš jak, když to pěkně zní, hned se cejtíš jak Pán a hlavně ,,Ono to počká…“.
Nastartoval jsem svoji roztomilou bestii a vyrazil vstříc horám. Nejprve jsem se ale musel dostat k parkovišti, kde začíná trek. To je ve výšce okolo 800 metrů nad mořem. K tomuto místu vede taková polňačka do kopce, no docela dost do kopce. Rval jsem to tam na dvojku, abych to vůbec vyjel v tom mokru. Motor řval jak správná amerika a auto se hnalo do kopce. Jak jistě očekáváte, přišel zvrat, jak jinak, že. Najednou mrd a řvalo to tak, že jsem neslyšel ani rádio. Bylo mi jasné, že něco není v pořádku. Ó, jak velkolepé zjištění. Jenže jsem se opravdu nemohl zastavit na rozbahněné cestě v kopci. Dorval jsem to na nejbližší rádoby rovinku a zastavil. Kouknu pod auto a kdo tam leží, vejfuk. I grafik pozná, že něco není v pohodě (tím narážím na sebe). Upadlej hned na začátku, aspoň že na konci držel. ,,Co mám jako kurva teď dělat, no aspoň deníček bude zajímavější.“
První nápad byl demontovat výfuk a dojet do servisu. Jenže to není vůbec prdel, abych vůbec zjistil, jak je připevněný, musím to auto zvednout. Ale kde ho mám kurva zvednout, když potřebuji zvednou zadek a stojím z kopce. Chápavějším došlo, že ručka blokuje jen zadní kola a když je zvednu, tak logicky to pojede z kopce dolu. Jako jasně, jedno zadní kolo bude na zemi, ale nefungovalo to, zkoušel jsem to. Nechtěl jsem, aby příběh o Šmudlovi končil titulek v Blesku ,,Šmudla umřel jako šmudla“. Bylo by to hloupé. Trochu jsem si odcouval na jednu příjezdovku (největší štěstí, že tam byla) a zvedl auto na hever. Podložil ho polenem a vlezl pod auto. Do toho začalo ještě víc chcát a hlavně jsem pod autem zjistil, že to opravdu demontovat nedokážu. Znovu stejná otázka ,,Co mám kurva teď dělat?“. Naštěstí se v autě válel provaz od upevňováni lodi. Hodil jsem ho pod výfuk, přivázal k sedadlu a naprosto promočený vyrazil dolu. Tady je to sice popsané jednou větou, ale v reálu mi to trvalo tak 40 min, než jsem to upevnil tak, aby se s tím dalo jet. Není to prdel.
Během půl hodiny řvaní motoru a zdržování provozu jsem byl v prvním servisu. Ten mi jen řekl, ať jedu tam a tam. Jako správný Pražák jsem naprosto netušil, jak se opravují výfuky. Myslel jsem, že budu rád, když najdou starý na vrakáči a celý mi ho vymění. Druhý mechanik mě ovšem vyvedl z omylu. Zvedl auto a během 15 minut v upadlém místě navařil trubku a vzal si 30 babek. Já jsem byl happy jak prase v bahně a opět s roztomilou Toyotkou jel pryč. Musím pochválit mechanika, svár vypadal pěkně a hlavně mi to udělal na počkání.
Vzhledem k tomu, že počasí bylo naprosto na hovno a dost chcalo, měl jsem radost, že nejsem na treku. Protože mě opravdu nenapadlo, co v tomhle počasí dělat, jel jsem domu, četl knížku, spal, četl, psal blog a šel spát.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s