Z vrcholu na dno

20. 2. 2016

Podruhé jsem si skoro vyšlápnul Mt. Arthur a zbičovaný větrem dorazil k autu. Jenže den ještě nekončil.

IMG_4485

Včera jsem se asi málo modlil, protože počasí ráno bylo ještě horší. Moje modlení vystačilo jen na to, aby nepršelo. Ovšem na druhou stranu mraky sestoupily ještě níže. Pecička, fakt se mi chtělo šlapat do krpálu a mraků. Obzvlášť, když jsem netušil, co bude na hřebenu. Neměl jsem však na vybranou. Po snídani a pokřtění záchoda jsem vyrazil.
Moje boty byly opět durch po 30 minutách. Asi je ten GORA – TEX nějaký rozbitý. To mě ovšem nezastavilo a já se statečně přibližoval k mrakům. S výškou nabíral na síle i vítr, ale dneska naštěstí neměl tendence mě shodit ze skály. Mrholení z mraku se postaralo o to, abych se cítil fresh jak orosená tráva. Cesta ubíhala a já začal klesat. Jenže jsem byl pořád v mracích a na hřebenu. Foukalo to jako svině, cesta mě srala. Na druhou stranu jsem po cestě potkal jednu paní, která nastražovala pasti na lasičky. Ptal jsem se ohledně hřebenu a není to žádná prdel. Řekla mi, že vrchol Twins je dost náročný. Bohužel pro mě nevypadala jako paní, která může označit druhé patro za náročný vrchol. Takže zdolání tohoto hřebenu nevypadá vůbec růžově. Nechtěl bych se tam ocitnout v tomhle počasí.
Konečně jsem se dostal k autu a vzpomněl si na lžíci. Tu jsem zde nechal před dvěma dny v trávě. Stále tam ležela a já byl opravdu rád, že jsem ji našel.
Když jsem konečně sjel dolu, počasí bylo nádherné. WTF, proč takhle nemohlo být i v horách.
V kempu jsem potkal Francouze. Ne toho, se kterým jsem začínal trek, ale toho z města. Víte hovno co… to je jedno. Ten mi sdělil, že uvažuje jet na festival, co je poblíž. Řekl jsem si proč ne a vyrazili jsme. K fesťáku vedla sedmi kilometrová polní cesta mezi horama. Docela jsem čuměl, hlavně jsme tam jeli za tmy. Byl to technařský fesťák. Bylo to zajímavé, takhle bych to popsal. Dost vykalený jsem se ve 3 dostal do auta a šel spát.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s