Podmínečné vyloučení

8. 3. 2016

Zase jsem se musel naštvat naprosto zbytečně. No a včera jsem to tak přehánět asi neměl. Nevadí. Mimochodem dnes je to 100. den, co jsem tu, hmm.

IMG_5115

No ty kráso, nemyslel jsem si, že dvanáctihodinovka na mě bude mít takový dopad. Jak jsem lezl z auta, ještě jsem cítil únavu ze včera. Normálně se mi tomu nechtělo věřit. Takový to, když jdeš na procházku a po 5 hodinách se začínáš cítit unavčo. Tak tohle jsem měl od rána. Ještě k tomu zmatený. Nakonec jsem si udělal snídani a pustil si film, Tučňáci pana Poppera.
Po sedmé hodině jsem vyrazil sbírat. No kdybych měl do čeho, tak bych začal i sbírat. Traktoristi mi nepřipravili prázdný bin. Tak včera pojeb s posunutím a dneska není prázdný bin. Opět jsem se nasral, zahodil žebřík do píče, sundal batůžek a šel hledat Rosse Bosse. Jen jsem mu řekl „potřebuju bin“, zvedl ruce ve znamení, co to kurva má znamenat a šel zpět. Kde to jsme, Ross Boss mě klidně vrátí, abych sundal jedno jabko úplně seshora stromu, ale bin připravený nemám. Než jsem došel na místo, už tam stál bin. Došel ke mně Ross Boss a povídá, že na něj takhle ruce zvedat nebudu. Má hodně práce a tak dále a jestli to udělám ještě jednou, tak mě vyrazí. No a nakonec se mi omluvil, tak to před ním smekám. Já bych takovému fakanovi jen dal bídu. Dodal jsem, že by třeba potřeboval víc traktoristů, prý shání dalšího. Uvidíme, jestli kecá nebo ne.
Udělal jsem hluboký vdech a výdech, se kterým se můj vztek vypařil. Bohužel ne únava. Do oběda se mi ji ovšem dařilo přehlížet a práce šla docela pěkně. No, kdybych měl normální stromy a ne zase druhý sběr. Cítil bych se ještě líp, jenže na to nesmíš koukat, jenom sbírat,sbírat a sbírat. Tři biny a je tu oběd.
Změna pozice na trhání Royal Gala, první sběr. No ty vole, říkal jsem si, jaké to budou bomby, že to bude lítat do binu samo. Opět ne, připomnělo mi to, když jdeš na vrchol hory. Přijdeš na první, ale přes horizont jsi neviděl, že je tam další vyšší. Jdeš tam a další a další a další. No do hajzlu, tak co mě ještě čeká. Jo, táta měl pravdu, jen makej a nemysli na to. Dělal jsem to celý den, ale občas jsem neodolal. Zařval jsem si a rozplácl jabko o nejbližší strom. Vždy mi to zlepší náladu, když jabko umře zbytečnou smrtí.
Moje řada byla nejvíc na očích a Ross Boss zrovna projížděl kolem. Co se stalo, všiml si pár jablek na těch nejvyšších větvích. K tomuhle nemůžu říct nic a musel jsem se vracet. Potěší.
Když jsem dokončil 4. bin, byla pryč i celá řada. Přesun, snad teď dostanu dvojitou řadu. Chtěl jsi ji, prosím. Asi jsem se zapomněl zmínit, že bych taky rád zralá jabka na stromech. Stromy byly plné jablek, ale nedozrálých. Šaškoval jsem tam s žebříkem jak cirkusák. Mezitím se slovíčko unavčo proměnilo v unavený, ano, opravdu jsem byl unavený. Já jsem neurčoval, kam půjdu, ale žebřík. Kam se naklonil, tam jsem i cupital. Pátý bin hotový a dost.
Sprcha pro mě byla jak znovuzrození. Dojel jsem do města nakoupit a na net. Uvařil jsem si nějaký blaf, koukal na film, deník a spát. Jsem fakt mrtvej, dobrou.

Konečně jsem se podíval na statistiku návštěvnosti mého webu. Nevím, jestli jste si toho všimli, ale moje ego rozstřelilo měsíc na sráč a pokračuje dál.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s