Koupel po dlouhé době

5. 4. 2016

Místo slibované práce jsem šel opět rybařit a večer si dal skvělou sprchu v kempu.

IMG_6293

Brzké vstávání mě již tolik netrápí, jelikož vím, že nebudu trhat jablíčka. Svět je hned růžový a vše se zdá být skvělé. A opravdu jsem to tak cítil, když jsem vyrážel za svou novou prací sběrače hroznů.
Ovšem nebyl bych to já, kdyby se situace zase neotočila. Když jsem dorazil na místo, podíval jsem se na telefon a hádej co. Byla tam SMS od kontraktorky, že začínáme až ve středu. No do píče, hu sááá. Je důležité krotit své emoce a používat zdravý rozum, kurva.
První nápad byl jít na nějaký trek. Já si ale vzpomněl, že Joshi (Němec z free kempu) jde rybařit. Zavolal jsem mu a přisral se do jejich společnosti. Naběhli jsme na molo s pruty jak obézní školačky do cukrárny a začali si připravovat pruty. Dnešním cílem bylo chytit King Fish. Jak se to dělá… musíš nejdřív chytit návnadu (malou rybku okolo 10 cm), napíchnout jí na hák, aby se mohla hezky pochybovat, a čekáš. Pro rybku je zahájena hra na přežití Saw, která má v lepším případě vítězný konec o dvou mrtvých rybách.
Ani ne po uplynutí jedné hodiny měl Joshi na háku onu rybu. Souboj to byl tuze dlouhý a Joshi s vypětím všech sil táhl rybu na břeh. Vzal jí do ruky a naprc k autu, kde je metr. Sedmdesát dva centimetru, kurva, my potřebujeme 75. Nevadí, chytneme další, povykoval jsem na kluky. Abych to zkrátil, chytli jsme od té chvíle hovno. Měli jsme tolik vnadících rybiček, ale žádnou velkou.
Cestou domu jsme ještě obšťastnili supermarket svojí návštěvou. Pořídili jsme si něco na véču, když není ryba, a jeli do kempu.
Rozdělal se oheň, brambory se zabalily do alobalu a malé rybky se třásly nedočkavostí, až padnou na rošt. Bohužel jsme neměli dostatek dřeva a já se to rozhodl změnit. Vzal jsem pilu a šel hledat nějaký rozkvetlý sekvoj, abych nasral co nejvíc ekoteroristů. Ale opět, nebyl bych to já, kdyby se opět něco neposralo. Dřevo se zde doluje špatně, celý kemp je obrostlý ostružinami. Takže je jakoby oplocený a já se musel vydat za plot. Hezky si to kráčím podél řeky v ostružinovém trní hnaný kupředu dobrým pocitem, jsem se dostal k malému srázu. Co teď, pod těmi ostružinami je určitě spadlý strom, skočím na něj a pak přelezu tamhle. Hlavně, ať neuklouznu, do vody se mi fakt nechce. Hop, křus a polovina Šmudly je ve vodě. Tam, kde měl být spadlý strom, nebylo nic, takže jsem se propadl ještě víc do ostružin a následně sjel do vody. Jedna nohavice a bota durch mokré, do píči. Jenže jak se odtud dostat, aniž bych namočil další části oblečení. Tato otázka mě trápila, zatímco jsem klečel v řece. Všude okolo byly již zmíněné ostružiny, takže i přes mikinu jsem pár trnů měl v ruce. Na dřevo jsem se vysral a šel se převlíknout.
Večeřel jsem brambor s tuňákem. Celá nová parta se sešla u ohně a my si opět povídali, smáli se a jedli. Dobrou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s