Těžký život backpackera

4. 4. 2016

Práci jsem nenašel hned, ale dřív, než jsem si myslel. Proto zbyl čas na můj milovaný deníček.

IMG_6275

Normálně jsem se opět probral před budíkem. Jenže jsem znovu usnul a potom jsem si spánek protáhl o 10 minut. Tak tahle informace je nezbytně nutná pro každého, co to čte. Po snídani jsme společně s Frantíkama vyrazili do nedalekého sadu borůvek. Proces byl rychlý, práci nemáme, sorry. Takže hurá do města.
Řekl jsem si, že kouknu na satelitní snímky, a podle toho pojedu po sadech. Tak to byla naivní představa. Jako samozřejmě, že jsem na to koukl, asi tak 15 minut. Zbylé dvě hodiny jsem koukal na FB, stahoval hudbu a koukal na videa. Když se konečně nachýlila hodina H, já vyrazil po sadech.
Po patnácti minutách jsem se dostal k první vinici, kde jsem čistou náhodou potkal kontraktorku, kterou jsem navštívil jako první v Motuece. To je ta, co mi vypůjčila kajak, a já mohl na širé moře. Řekla, že má na týden práci. Tak proč ne. Takhle se hledá práce. Otočil jsem auto a jel zpět do města.
Navštívil jsem kiwi sad, kde mi slíbili práci, abych si ujasnil nějaké detaily, ale na místě nikdo nebyl. Hmm smutný, jedeme dál. Na dalším kiwi sadu, protože nikdy nevíš a je lepší mít více možností, jsem se potkal s jedním Asiatem, který plnil funkci managera. Ty vole, ten týpek měl spoustu super otázek, které mě pěkně sraly. Hlavním problémem bylo, že jsem mu řekl, že si nepamatuji název sadu, kde jsem předtím trhal jabka. On, že je to blbé a rád by tam zavolal a zeptal se, jaký jsem pracovník. Tak to ani náhodou, kamaráde, pochybuji, že by ti Ross Boss pověděl něco pěkného o mně. Shrnul bych to tím, že kiwaci to moc neřeší, ale když si najmou managera, tak je to horší. Oni to většinou bývají daleko chytřejší lidi a nestačí jim jen věta ‚hledám práci‘. Plus po mně chtěl, abych tam zůstal dva měsíce. Tak to by mi jeblo, ale je vždy lepší říct, že chceš zůstat do konce, a pak se zdekovat dřív. Jelikož je lehčí dostat práci a odejít můžeš kdykoliv.
Následovalo šmudlení deníku v knihovně a potom sraz s paní editorkou. Byla velice nadšená, že jsem ji zmínil v deníčku. Prej, ty vole, proč jsi to udělal, teď se budu muset fakt snažit, abych si nepřipadala trapně. To rád slyším a každý den budu přidávat nové slovní hříčky.
Dobrou.

IMG_6269

Tak tohle brzy uvidím každý den.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s