Konec borůvkobraní

15. 4. 2016

Podruhé za týden končím sezónu. Nicméně další práce je na obzoru.

IMG_6587

Ráno mě vzbudily nějaké divné zvuky, které se vůbec nepodobaly budíku. Byl jsem dost zmatenej, asi po minutě mi došlo, že je to Felix. Dobře, Felixi, co tedy chceš. Prej, můžeš jít trhat borůvky nebo je balit, ale jestli je chceš balit, musíš vstávat hned. Řekl bych, že pro tebe by možná bylo lepší je balit, abys měl aspoň tu minimálku. Ty jsi nějakej chytrej po ránu. Vyskočil jsem z postele a rychle si udělal čajík ke snídani.
V práci jsem dostal krásný čepeček a mohl jsem jít skládat borůvky do krabice. Jelikož jsem skládal i papírové krabice, docela jsem si osvěžil praxi, kterou jsem získal u pana Činčery. Nikdy nevíš, co se ti bude hodit. Pracoval jsem až do konce sezóny, takže do oběda. To je super, tři dny na vinici a konec sezóny, tři dny na borůvkách a taky konec. Nevadí, aspoň, že něco, hlavně jsem ty borůvky ani hrozny nezačal nenávidět. Je to malý skok pro lidstvo, ale velký krok pro člověka.
Všichni kluci z kempu jeli na rybářský výlet na lodi, takže kemp byl naprosto prázdný. S tím je úzce spjata nekonečná nuda, kterou taky moc nemusím. Takže jsem se přisral k Němkám z práce, co jely do Nelsonu.
Cestou tam mi napsal týpek ohledně práce. Takže začínám v baličce 26. dubna. Uvidíme, jak dlouho to vydržím, třeba si potom dám i kiwi. Jo jo vím, změna, ale na to už by sis mohl zvyknout, že u mě se všechno mění každou vteřinou.
Ve městě jsme šli na shopping. Nejsem ten typ, kterého shopping sere, takže jsem holkám super poradil. Ještě jsme navštívili fejkovej Apple store… Mám menši problém. Jsem dlužníkem Applu, ale dluh nemohu uhradit. Karta, kterou aplikace byla placená, již neexistuje a změnit kartu a zaplatit jinou nejde. Takže jsem v začarovaném kruhu, ze kterého není cesty zpět. Týpek mi řekl, jo jo chápu váš problém, ale na Zélandu není nikde originální Apple store. Jakože cože, v jablíčkové zemi se Jablíčka vyhýbají. Dal mi telefon na pobočku v Sydney a prý mi pomůžou.
Když obě slečny měly dostatečně tašek z butiku, bylo na čase jet domu. Já se chytrolínsky domluvil se slečnami, že budeme vařit spolu, jj chápeš, co tím myslím. Já nebudu dělat nic a vy holky byste mi mohly uvařit. Byly za a vypadalo to, že si konečně po dlouhé době dám normální jídlo. Koupil jsem jim za to víno, holky na víně často ujíždějí, a všichni měli radost.
Večer jako každý jiný romantika u ohně, ono to jinak ani nejde. Večer je taková zima, že když není oheň, všichni mají v píči a sedí ve svých autech. Takže pro rozvoj sociálního života na Zélandu je zapotřebí dřevo. Holky byly docela unavčo a šly brzo spinkat. Bez nich u ohně už taková romantika nebyla, a tak i já šel do auta. Dobrou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s