Nuda, už chci jinou práci

14. 4. 2016

Pár hodin sběru borůvek a svět byl hned sladší. Večer výprava za sprchou a romantickou večeří.

IMG_6548

Noci přituhují není úplně správné označení této situace. Moje nohy mrznou jako svině. Řešením situace může být koupení peřiny nebo speciální trik. Dozvěděl jsem se, že si mám oblíknout ponožku, igelitový pytel a znovu ponožku a vše bude v pohodě. Vůbec netuším, jestli to bude fungovat, ale zoufalá situace vyžaduje zoufalé činy.
Naštěstí venku již hořel oheň. Hned jsem tam naběhl a smotal se do klubíčka na židli, nakloněný nad ohněm. Když jsem konečně mohl pohybovat všemi končetinami, byl čas jet do práce.
Další den borůvkobraní, nic víc k tomu nemám. Tahle práce ze mě neděla žádného blázna, co okolo sebe bude házet borůvky jako jabka. Vzrušení ze šplhání na žebřík už také nezažívám. Borůvky jsou maximálně metr nad zemí, takže neustále jen klečím. Trošku mě bolí zádíčka, potřeboval bych masáž … s happy endem.
Po dvaceti kilech borůvek byl den u konce a já chtěl sprchu, ale řeka nebyla to pravé ořechové. Počasí je takové, že po západu slunce ihned potřebuješ mikinu a tepláky. Proto jsem se přidal k Němcům, co jeli do města na sprchu. To zní dost úchylně… Ve sprše jsem zjistil zajímavý fakt. Myslel jsem si, že ručník by měl zůstat docela dlouho čistý. Jdeš-li do sprchy a osprchuješ se, jsi čistý a logicky i ručník, kterým se utíráš, by měl zůstat čistý. Avšak potom, co jsem ho namočil a vyždímal, bylo jasné, že do čistého ručníku má hodně daleko. Tak proto tak smrděl.
Stavili jsme se v supermarketu, kde si Felix nedokázal vybrat vločky. Já ho mentálně podporoval. Pokaždé, když se rozhodl pro jedny, já vyzdvihl výhodu jiných, a my tam strávili 15 minut. Fakt mě baví takto manipulovat s lidmi…
Sjeli jsme si ještě k řece na véču, kde Felix vyprávěl vtipy o Židech. Má to hned jiný level, když to říká Němec. Do kempu jsme dorazili dost pozdě a seděli u ohně do dvou. Dobrou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s