Švanda s Wiebkou

7. 5. 2016

Vzrušující start dne srovnal fakt, že musím dělat deník. No a nejlepší čas na rybaření je po večeři…

IMG_7557

Ty vole jedenáct hodin, trošku jsem se prospal. Konečně taky jednou. Nicméně je čas vstávat, v kuchyni již byl Felix, tak jsme pokecali a já si dal tousty. Vždyť jsem říkal, že pojedu toustové bomby.
Okolo 12. hodiny byli všichni vzhůru, já pomalu pracoval nad deníčkem a Ludvik připravoval snídani. Pozorné slečny zaregistrovaly, že lednička neběží, co teď. Měli jsme tu přes noc o 4 lidi navíc, teď nefunguje lednice. To zcela jistě není podezřelé.
Rozhodli jsme se napsat Endymu, jestli by se na to nemohl podívat. Jenže s Wiebkou to není tak lehké. Řekla mi, ať mu napíšu, není problém, jenže jsem byl líný sestavovat věty a nechal jsem to na holkách, chyba. Wiebka do SMS začala vypisovat úplně všechno ohledně ledničky. Byla blízko tomu sestavit další 600 stránkový román o smutném příběhu ledničky. Na to jsme s Ludvikem reagovali poznámkou, že je to moc nápadné a rozhodně nechceme vypadat, že jsme něco posrali my, obzvlášť když to není pravda. Wiebku to pobouřilo a začala nás přesvědčovat o tom, že je naprosto normální vypisovat 600 stránkový román do SMS. Ne, Wiebko, žádný chlap tohle nedělá a jen blbý člověk si může myslet, že pomocí SMS zprávy může popsat, proč přestala najednou pracovat lednice. Víš Wiebko, tohle člověk musí vidět. Nestačí to jen důkladně popsat do SMS, tohle chlapi nedělají, jestli to chceš řešit takhle, pošli to ze svého telefonu. To už jsme trochu zvýšili hlas, protože žádná 18letá pipina mi nebude říkat, jak má vypadat zasraná SMS zpráva. Já nemám signál… v tenhle moment jsem se nasral. To, že sedíš celý den na WhatsAppu a teď mi tvrdíš, že nemáš signál, jdi do prdele. Víš moc dobře, kde jsou místa se signálem. Ono to ne vždy funguje, jsi píča. V tuhle chvíli jsem měl chuť jí dat facku, nesnáším, když někdo mele očividné sračky. To jsem si o tobě nemyslel, slečno, že dokážeš být takhle blbá. Alá holčičí styl zády ke mně odcházela do destinace x, místo řešení problému zvolila útěk se slovy na ústech „drž hubu, Šmudlo“. No tak teď ses předvedla…
Bez jakéhokoliv dalšího problému jsme s Lisou a Ludvikem odeslali SMS. Za chvíli se vrátila i Wiebka, najednou milá jak svině v žitě. Po tom, co nám Endy odepsal, že se později staví, lednice začala z ničeho nic pracovat. Hm, tím líp pro nás.
Lisa pomohla Ludvikovi dodělat palačinky, já připravil všem čaj a Wiebka mi namazala palačinku máslem. Trapná omluva, slečno, příště se se mnou radši nehádej. Mám totiž kurz od BFF a ten vyhraje jakoukoliv hádku, i když nemá pravdu. Takže si na mě dej bacha.
Já se pomalu překousával den po dni a reálný den plynul. Wiebka s novými Němci odjela na nákup a já… stále opravoval. Kurva, nekonečný příběh. Sluníčko zapadlo a na stole byla hromada jídla. Dnešní menu: tortila, ou jeee, to mám rád. Než holky udělaly maso, já šaškoval s foťákem okolo stolu.
Všechno bylo připraveno, žranice může začít. Naštěstí jídla bylo hodně, dohromady jsme měli asi 19 tortil. Čumíš co… Všichni plní jak D1 na Prahu, do Brna nikdo nejezdí. Teď se ještě musíme dokutálet do auta a vyrazit na rybaření. Příprava prutů, chlebů a jede se. Wiebku jsem vyhodil z předního sedadla, protože jen já vím, kam máme jet na rybaření. Juhuu, nesnáším sedět vzadu.
Příliv byl v plném proudu a nespočet malých rybiček dovádělo blízko hladiny. Kluci si bohužel nedali říct a rybařili podle sebe. No tak kluci, já už tu byl asi 5x, vím, jak se to má dělat. Nakonec jsem je přesvědčil a chytili živou nástrahu a dali ji na hák. Co teď… a jo, rybaření vlastně, synonymum k čekání. Zavolal jsem BFF, který si užíval oběd v Hard Roc Caffe s přítelkyní, takže hned po tom, co mu přinesli jídlo, to típnul. Nevadí, mám ještě jednu osobu, co můžu prudit. Dobrý večer, milá Korektorko… bla bla bla… tvůj deník čte i moje Máma. No to snad ne, tenhle deník byl určen ocasům jako já, ne dospělým jedincům, co již mají vyvinutý mozek.
Čekali jsme skoro do jedné hodiny noční. Nic se bohužel nestalo a kluci chytili jen řasy. No jo no, neumíte to.
Lisa, Wiebka a Ludvik si dali načas se skajpováním ve městě a nás na ně nebavilo čekat. Vyrazili jsme jim vstříc a kdo to jede naproti. Bohužel si nás nevšimli… takže otočka zpět k molu, přendat Šmudlu a jede se domu. Další nuda a spát, dobrou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s