R. I. P. spojko

23. 5. 2016

Ok, sice ještě není naprosto mrtvá, ale už leží na kapačkách a já chystám hrob. Pravděpodobně půjde do hrobu celé auto. To ti tedy pěkně děkuji, spojko.

IMG_8071

Je tu poslední pondělí, kdy budu balit kiwi. No není to naprostá paráda. Víš, ještě předevčírem jsem si myslel, že jo, ale včerejší problém s autíčkem vše změnil. Nyní mám týden na vyřešení tohoto problému. A to ani nemluvím o tom, že Rusové hráli o třetí místo…
Daný problém mi vrtal hlavou natolik, že mě ani netrápilo, že jsem v práci. To čumíš, co. Další fakt byl, že Tim onemocněl a my byli jen ve dvou. Stejně mě to nemrdalo natolik jako moje auto. Auto, auto, co mám kurva s tím autem dělat. Nová spojka může stát okolo 500 dolaru. Jenže to není celé. Ještě k tomu potřebuji nové pneu a v červenci udělat znovu STK a zaplatit nějaký silniční poplatek. Takže tohle celé dohromady může stát okolo 1 000. Hmm, to je kurva moc na takhle staré auto. Na druhou stranu můžu auto teď za 500 prodat a koupit nové s STK a dobrými pneu. Pokud se nic nezesere, nebudu muset nic víc investovat do auta. Což znamená, že bych na dalším autě mohl i vydělat, protože odjíždím, když Němci přijíždí na Zéland. Bohužel tohle jsou jen posrané hypotézy, které mi jebaly mozek celý den.
Přes den se nic moc nedělo, jen moje nálada stála za hovno. Byl jsem načatej z auta, no a když jsem načatej, tak mě mrdá všechno. Svojí svízelnou situaci jsem řešil s Endym. Ten ovšem nic nevěděl a poslal mě za Elem, to je manžel Em, s tím, že on opravuje auta. El mě zase poslal do jednoho neautorizovaného servisu, tak tedy uvidíme, třeba tu budou mít použitý díl.
Elektromotory se zastavily a já mohl cupitat domu a potom s rozjebanou spojkou jet do servisu. Bohužel mě zde nečekalo milé překvapení, jako když se vrátíš po roce ze Zélandu, ale přesně naopak… No pane, je nám líto, ale spojku tu použitou nemáme. Takže pokud chcete novou, bude vás to stát 500 i s prací. No tak to je nádhera, vole, viděl jsi ceny aut ve městě. Za tohle si teď můžeš koupit nové auto. Nechtěl byste moje auto odkoupit. Zkontroloval pneu a řekl, že ne. Ok nevadí, určitě najdu jiný způsob jak tohle pohrotit.
Zasažený touto zprávou jsem se hnal k Ludvikovi, kterého jsem předtím vysadil u wifi. Cestou jsem se stavil ve dvou hostelech, abych se podíval, jestli tam náhodou někdo neinzeruje auto. Dohromady 2 inzeráty, to je v kundě. Před čtyřmi týdny tu bylo aut jak sraček a teď už skoro všichni vypadli a není tu nic.
Ludvik mi nabídl, že můžeme koupit auto společně. To zní docela rozumně, jenže najít auto ke koupi taky nebude prdel. Rozhodně nebudu platit celou cenu, hledám něco pod cenou. Něco od nějakého cestovatele, kterému zítra letí letadlo a je zoufalý s prodejem. To bych si představoval. Bohužel spojka se čím dál víc dokurvuje a nejsem si úplně jistý, jestli milá toyotka dojede do Christchurch. Jo a vlastně proč mě to tak mrdá… Kdybych Mámě stále nedlužil 3 000, tak bych byl v pohodě. Prostě shit happens, ale tohle je víc nemilé. Rozhodně se mi to pak nechce doplácet z české výplaty, obzvlášť nechodím-li do práce. Ale na druhou stranu každá prohra tě něčemu učí. I když opravdu nevím, čemu mě naučí rozbitá spojka, hlavně ani nevím, jak jsem ji rozbil. Ale děkuji ti, vesmíre, přinášíš mi nové výzvy, na které bych se sám vysral. Jenže ty mi nedáš chvíli pokoj…
Plán je si ještě zítra promluvit s Elem, co by mi doporučil a jestli nechce koupit auto. Kdyby El měl nějaké dobré pneu, co by mi prodal za 100 i s instalací, asi bych to bral a i opravil spojku. Bohužel s problémy na mém autě jsem neskončil. Levá zadní náprava je ohlá, je to vidět na pneu. Je ojeté jen z jedné strany. Chce se mi brečet, ale potom si vzpomenu na nějaký tvrdý motivační rep song a je mi líp. Výzva, zvládneš, výzva, zvládneš, výzva…
S kyselým xichtem jsem si udělal večeři a chvíli koukal na Občanský průkaz, myslím ten film. Přidal se ke mně i Ludvik, ale počítač nám musel romantiku posrat. Film se sekl a byl čas na deníček… dobrou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s