Špatné kiwi

20. 5. 2016

Vzrušení na každém kroku… už chci vypadnout z této země. Naštěstí mě to tu furt nijak extra nezaujalo. Takže nebudu mít takové dilema jako někdo.

prsi

Vidíš, že to jde jít dřív spát a jak skvěle se pak cítíš ráno. No jo, zase chytrej co, jenže na to nemám čas, chápeš. Nicméně ráno mi nepřišlo tak ranní, doufám, že víš, co tím myslím.
Cestu do práce jsme si zpříjemnili hudbou z malého repráčku. Takže den byl naprosto skvělý. Samozřejmě, že devět z deseti bodu tomu dával ten fakt, že je zase pátek, ale na to se historie neptá.
Šichtu jsem začal společně s Timem. Včerejší pomocníček na svém místě naštěstí nebyl a vyměnil ho Tim. To, že by Tim mohl víc makat, to už víme, takže když nestíhal jen zavírat krabice, vysral jsem se na to dávat mu pomocnou ruku. Trošku mě trápilo svědomí, ale prcat, já bych na jeho místě pomoc nepotřeboval a to, že je pomalý, je jeho boj. Krabice padaly na paletu, není to správné popsání situace. Krabice padaly jako Němci v Rusku při konci války, je daleko lepší. Takže během dvou hodin jsem přeskládal přes 1 500 kg kiwi. Samotného mě toto číslo překvapilo…
Když jsem si to takhle chytře spočítal, bylo na čase něco dělat s touto situací. Ludviku, changing time, běž si hezky pomáhat Timovi a já budu házet kiwi do krabice. Víš, musíme si přeci nějak tu práci rozdělit. Během mého balení kiwi ke mně přišla želva, no ta z kontroly. Hele, měl bys ten deníček číst pravidelně, pak bys to věděl. Vzhledem k tomu, že u nás byli pánové na kontrolu bezpečnosti práce, musela mi k tomu něco říct. Víš správnou odpověď na otázku, kde se máme sejít, kdyby se něco posralo, jako kdyby náhodou celou baličku zaplavily plameny. Ne, ten papír jsem podepsal jen, abyste mě neprudili. Správná odpověď je: vedle kanclu. Super, ještě nějaké odpovědi bych měl vědět? Jo, tamhle máme nouzový východ, kdybys chtěl dorazit na sraz u kanclu a ještě když budeš mít náplast, musíš nám to oznámit, a nezapomeň, že si musíš mýt ruce, pořád. Fajn, tak tohle zkoušení u tabule bych měl zvládnout, kdyby náhodou pán s cedečkem a pán se zhoršenými průzory pro oči přišli.
Po obědě byly opět velké změny… zase famili kiwi. Ooo, jak mě to mrdá ho skládat do krabic. Vyhnal jsem Ludvika do rohu, kde jsem byl předtím já s tím, že potřebuji více pohybu. Jenže když jsem chtěl začít pokládat naplněné krabice na linku, milá Em mi řekla, že musím kmitat mezi krabicemi a krabice dělat. No to si děláš prdel ne, já jsem se přišel flákat, tak mě to prosím nechte dělat. Bohužel, milý Šmudlo. Kurva…
Dělat krabice znamená do ní položit folii, kterou přetahujeme přes kiwi, a plast, do kterého se pokládají. Něco jako karton na vajíčka. Nuda mohla začít. Jenže jsem nestihl udělat ani 35 tisíc tuctů krabic a byl tu problém. Kiwi, která prošla kontrolou kvality a Em s Ludvikem je zabalili, byla následně kontrolovaná znovu. Jenže tohle kontrolou neprošla. Kiwi byla naprosto na píču, takže všechny dosavad zabalené krabice se musely znovu překontrolovat. Já jsem nasadil poker face, protože smutný obličej jsem opravdu dělat nemohl. Měl jsem neuvěřitelnou radost a Ludvik samozřejmě taky, že budeme dělat hovno další půl hoďky. Bohužel jsme byli příliš hluční a Em si všimla, že nemáme co dělat. Tak nás poslala dělat další krabice, jenže potom měla zase problém želva, že máme pomoct podávat krabice. Fajn…
Hezky jsme pomáhali, nyní slovo pomáhali je synonymum ke stáli. Akční Em nás opět zpozorovala, jeden jde dělat krabice a druhý zůstává pomáhat. Kámennužkypapír a Ludvik zase prohrál. Jenže já jsem opět neměl moc práce a nyní si mě všiml Endy. Do prdele, to už nemyslíte vážně. Tak Šmudlo, tady je lux a vyluxuj prosím tady, tady a ještě sklad. První myšlenka byla kurva, avšak potom to bylo jak za odměnu. Ono po 4 týdnech balení kiwi ti i luxování přijde super. Ano, Mami, opravdu jsem to napsal a ne, nebudu teď doma luxovat každý týden.
Aniž by skončila šichta, skončily metry čtvereční na vyluxování. Tak tedy opět balení, bych se na to vysral. Po chvíli šaškování s krabicemi mi Em sdělila, že musí vystřídat někoho na první kontrole kvality. To není dobrý nápad, Em, nás tu nechat, ale vy to jistě zvládnete, kluci. Ono vám nic jiného nezbývá, čauky.
Stroj naštěstí nejel stejné bomby jak ráno a my to úspěšně zvládli až na jednu maličkost. Ludvik odstranil z lajny krabici, ale nedal tam prázdnou. Takže po tom, co se naplnila druhá krabice a kiwi zase padala po první lajně, asi patnáct se jich rozkutálelo po zemi, aniž by si toho Ludvik všiml. Hele, popsané je to na píču, ale ty jsi to určitě pochopil.
U našeho domu již byl Alistar s Felixem, už zase. On by to nebyl takový problém, kdyby nás nevyžírali a něco dali na oplátku, ale to oni neradi, čůráci. Oxidovali u nás, dokud jsme neodjeli na nákup do města, a vlastně i potom. Dohodli jsme se, že se sejdeme ve městě, jelikož oni ještě jedli.
Ve městě jsem konečně nasdílel deníček. Ludvik šel nakoupit a potom jsme se sešli všichni v hospůdce u kulečníku. Pár her a jelo se domu.
Když konečně Ludvik chtěl začít vařit Chilli con Carne, zjistili jsme, že nám na to chybí rajčatový protlak. Ano, je to docela důležitá součást toho jídla… Ludvik však udělal rajčatovou omáčku a nahradil danou ingredienci. Musím uznat, že se mu to povedlo. Pak jsme jen padli do postele a dělali, že koukáme na film, Dobrou.
Film běžel asi do 3 rána, ale my spali již od 11.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s