Jsem nenasytný

2. 6. 2016

Ano, jsem. Jenže tohle jsme my, lidi. Nenasytnost je progres, kdyby si lidi vystačili s tím, co mají. Nikdy bychom nebyli tam, kde jsme, a představ si, kam se můžeme dostat.

IMG_8443

Budíček v sedm jsem vynechal a vstal po osmé. Jako vždy jsem si udělal vajíčka a usedl pracovat. Opět je tu stejný problém, jen jsem usedl, ale pracovat nezačal.
Sepsal jsem poslední den a napsal mi Ludvik. Prý můžu večer dorazit to Twizelu. Kámo, já bych potřeboval víc času, co kdybych dorazil v sobotu. Není problém, paráda. Cévečka jsem měl zpracovaná, jen je hezky upravit. Takže začneme s grafikou. Vlastně jsem s tím začal někdy po třetí hodině. Ano, od osmé do třetí jsem víceméně dělal hovno. Nerad pracuji, ale mám rád pocit dobře vykonané práce. Je těžké tyto věci skloubit a potom začínáš pracovat ve 3. Bych se z toho zesral.
Moje Maminka mi na to řekla, ať jí pošlu všechny svoje penízky a potom si tu práci najdu rychle. Jasně, že kdybych neměl co žrát, tak si tu práci najdu, ale zatím mám co žrát a moc to nehrotím, daleko víc vzrušující situace přijde po procestování jihu. Kdy ve městě nebudu mít práci ani ubytování. To budou víc vzrušující příběhy potom.
Moje portfolio se naplňovalo stejně rychle jako lidi v domě. Jenže potom jsem už tempo neudržel. Šest večer a mám hotovou sotva půlku, dal bych si nejradši facku. Avšak mám aspoň polovinu. Popili jsme kafíčko s H a šli polemizovat ke krbu. H se mi snažil vysvětlil, že peníze nejsou důležité v životě. Hele, tenhle mírumilovný přístup je fajn, a když tu bude většinový podíl takto myslících lidí, rád se přidám. Jenže teď na to mrdám, chci prachy. Chci jezdit v Rolls Royce Phantom, mít rodinu a cestovat. Rozhodně nechci strávit svůj život v práci tím, že někomu budu dávat svůj čas a nebudu mít čas na to, co mám rád a koho mám rád. Peníze jsou zlo, protože jich většina lidí nemá dostatek, jen proto. Opravdové bohatství leží v mysli a reálné peníze jsou čas. Nejde jen o peníze, jde o to, co peníze přinášejí. Materiální svoboda, představ si to, kdy nemusíš myslet na to, co si večer uděláš k jídlu. Myslíš na to, kam půjdeš do restaurace, na to, jak potěšit blízké, na to, kam pojedeš s přáteli. Myslíš na nové projekty, na lidi, kterým dáváš práci. A jelikož dáváš práci lidem, máš více volného času. To, že hodně lidí má zakořeněno, že peníze jsou zlo, kazí charakter a další stereotypy, je jen jejich problém. Já mám svůj sen a jdu si za ním. Proto jsem na Zélandu a proto píšu deník, abych získal to pravé bohatství, vzdělání. A štěstí, to už dávno mám, žiji. Každý i ten zasraný den je dar. Neříkám, že si to uvědomuji každý den, ale snažím se. Nebrečím před každou překážkou, já za každou překážku děkuji, protože vím, že mě učiní silnějším. Třeba se moje myšlenkové pochody změní do několika let, ale zatím chci být zazobaný. Potřebuji to, víš… nesnáším zaměstnání.
Po naší konverzaci H nakopnul Skype, aby si potrénoval nervy. To jejich připojení je opravdu velkolepé. Já pokračoval dále v tvorbě portfolia. Jasně, opět bych to nebyl já, kdyby se něco nezesralo. Jelikož můj počítač je již starší, občas tak nějak shodí programy, ve kterých pracuji. No a já jakožto Šmudla si průběžně nic neukládám. Skvělá kombinace a načasování. Jen jsem viděl, jak program přestal reagovat. Naběhla tabulka, pozadí zbělalo a já pozoroval, o co všechno přicházím. Víš, mě to už ani nenasralo, ani nevím proč. Možná protože se mi to děje často a nikdy se z toho neponaučím, takže nemám právo být nasraný. Znovu jsem otevřel program a začal z čistého listu.
Zpracování portfolia trvalo do dvou rána, kdy se mi již zavíraly oči. Dobrou.

IMG_8445

Hej, co to tam děláš…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s