Mueller hut trek

4. 6. 2016

Super, spát 5 hodin, vstát před šestou, řídit pět hodin, potom trek na šest hodin a potom nic než spát.

IMG_8514

Protože kluci včera rozhodli, že v sedm hodin musíme opustit barák, abychom stihli trek, musel jsem opět využít služeb budíku. Budík je super věc, obzvlášť, promlouvá-li k tobě v 5,40. Odložení budíčku nepřichází v úvahu a já cupitám do sprchy. Pustím sprchu, protože je potřeba vylít aspoň pět kubíku vody, aby začala téct teplá. Jenže dnes ráno mě sprcha překvapila. Muselo se vylít 10 kubíku a já to málem vzdal, že na Zélandu už nezbyla žádná teplá voda. Jenže na poslední chvíli se vše změnilo… Snídaně a přesunutí skoro všech mých věcí do auta. Ano, skoro, samozřejmě, že mi něco chybí
Řítili jsme se vstříc Mt. Cook Village, při jedné čůrací přestávce jsem si musel zašprýmařit. Jenže můj nejapný žert, kdy jsem zatroubil na člověka stojícího před autem, nebyl přijat dobře. Daný člověk se otočil a začal křičet ,,Debile!“. Promiň, ale kdybych tě znal trošku déle, tak tě pošlu do prdele a vysměji se ti. No naštěstí pro mě jsem seděl v autě za sklem. Jinak by mi tím křikem nahodil přehazovačku na trvalo. Já zaražený, jestli náhodou nemá nějakou nemoc jako epilepsii, ale se zvukem jak ten týpek z filmu Legendy z Dogtownu.
U Pukaki Lake jsem se potkal s Felixem a Ludvikem, poslušně mě následovali a já následoval Ondru, který mířil do již zmíněné Mt. Cook Village. Opět mě i-site nezklamal a pěkně nasral. Protože paní za kasou, která viděla jen pohlednice, protože se bojí na ty hory podívat, nám vyprávěla, jak hrozně těžké a náročně to je a je zapotřebí na to mít speciální vybavení, mačky a cepín. Samozřejmě pokud jsi nevyrostl s kamzíky, tak jsi v píči. Problém je, že nevíš, jestli kecají nebo ne. Podle mě druhá strana mince je taková, že oni jsou tu líní. Jsou líní udělat normální kategorie pro treky, jsou líní ti zdělit reálnou situaci na horách, takže mají nějaký souhrn, který používají furt. Oni ti totiž můžou říct, že i trek po pláži je náročný.
Rozhodl jsem se to aspoň zkusit a tam se uvidí. Takže jsme se oddělil od Čechů a šel jen s Němci. Felix nezklamal a balil si věci tak 30 minut. Snažil jsem se mu vysvětlit, že se rozhodně chci dostat k chajdě a potom i zpět a po tmě se chodí špatně. Moc ho moje názory netrápily, on má totiž svoje tempo.
Jedna hodina a Mueller trek začíná romantickou procházkou v zasněžené krajině. Romantika je narušená s prvním schodem. Schodů je tu dost a vedou až do 1 200 m. n. m. A potom pokračuješ do 1 800 m. n. m. k chajdě. Už na schodech mi docházelo, že nejsou moc dobré. Přes den do nich totiž praží, takže jsou super mokré a hádej, co se stane po zatmění…
Hodina a první část je za námi. Jen tak dál. Krok za krokem jsme se přibližovali k chajdě. Sluníčko nás hřálo až jsem šel v triku. Za další hodinu a půl jsme byli na místě. Na cedulce dole bylo napsané 3,5 hodiny v létě. Jak já ty jejich cedule miluji. Terasa od chajdy byla obdařena lavičkou, na které jsme si dali svačinku. Ovšem moji čeští přátele stále nikde. Doládovali jsme do sebe poslední jídlo a Felix namazal chleba s paštikou. To je hřích odmítnout na takovémto místě. Klidně si nad těmi fotkami pohoň.
Cestou zpět jsme potkali Čechy na začátku hřebenu. Chvíli jsme pokecali a vydali se každý jiným směrem. Cesta ke schodům byla sranda, vysral jsem se na to, že moje obuv bude opět durch a běžel po hlubokém prašanu dolu. Němci mě následovali a během chvíle jsme byli u schodu. Sranda začíná. Naledovatělé schody, jak jsem si myslel. Chvílemi jsem si říkal, že mačky by nebyly k zahození. Nechápu, jak je napadlo zde udělat schody. Na léto to musí být skvělé, ale v zimě jsou zase super na píču. Dohromady jsme spadli tak 22x. Trek byl úspěšný, aniž bychom přišli o nějakého člena výpravy. Ludvik měl potřebu hned, co vstoupil na parkoviště, přeskládávat svoje věci. Nechápu, proč to musí dělat potmě, ale jeho boj. Vyměnili jsme si hadry za suché a šli vařit. Potom dva dny pro deníček a jde se spinkat. Mám toho dost, pro dnes. Dobrou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s