Když cestuješ v zimě

10. 6. 2016

Přeci jenom něco na tom bude. Pravděpodobně jsem tuto část Zélandu měl projet v létě a na zimu se vydat na sever. Jenže jak již prohlásila moje Máma, já musím dělat věci jinak.

IMG_8940

Díky tomu, že je venku zataženo, máme aspoň teplejší noci. Nebuď uchylný, prosím… Hned po opuštění naších postýlek Ludvik usedl za volant a my se řítili vstříc Te Anau.
Obvyklou snídani narušilo dvouhodinové internetování. Je to droga, nemůžu si pomoct. Hodinová snídaně a bylo jedenáct. To je neuvěřitelné, jak ten čas letí… Předevčírem mi bylo deset a byl jsem obézní a najednou je mi 22 a jsem na Zélandu. Sice ne obézní, ale stále bez kočičky. Každý večer si říkám, jaká je to škoda, že bych se k někomu rád přitulil. Jenže potom se ocitneš ne treku, kde jsem zase šťastný, že za sebou nemám žádnou brzdu. Takže čas letí a my naběhli do ,,města“. Mě už to ani nepřijde, že každá druhá vesnice v Čechách je větší než tady ta města. U bankomatu jsem byl mile překvapen a následovala návštěva i-site. Oni sice vždy přehánějí, ale stejně mají nejvíce informací o všech trecích a dalších možnostech v okolí. Vybrali jsme si Kepler trek, spíš jen část z něho. I tak jsme měli co dělat. Bylo blízko dvanácté a před námi 28 km v dešti a tak. Sen každého backpackera v zimě…
Během nasazování ponožek, náplastí, kalhot a dalších propriet na trekování se počasí zhoršilo. Ještě víc chcalo. Jak překvapivé pro tuto část Zélandu… Ludvikovi se moc nechtělo a mě se zase nechtělo strávit celý den v autě. Já mu samozřejmě dal na výběr, buď půjdeme na trek, nebo jo. Netrvalo to dlouho a rozhodl se.
Prvních pět kilometrů bylo velice lehkých, skoro po rovince. Naštěstí pro nás trek vedl lesem, a tak jsme byli chráněni před deštěm. Po pěti kilometrech nastal zlom a to výškový. Museli jsme se dostat z 200 do 1 200 nad moře. Ludvik šlapal, div jsem mu stačil. Hodina šlapání v lese a byli jsme na hřebenu, který nás přivítal osvěžující sprchou přímo do xichtu. Výhled z hřebenu byl velkolepý, viděli jsme hovno a mraky. Hodně mraků, tolik mraků jsem snad viděl naposledy z letadla. Okolní krajina náš zážitek z treku doplnila o bahno a louže. Než jsme se dostali do chajdy, kterou pro nás končil trek, boty byly naprosto prochcané. Mně by to ani tolik nevadilo, kdybych po treku jel někam do baráčku, kde bych si všechno vysušil, dal si sprchu a večeři. Jenže na nás čekal jen náš pekelný stroj, který rozhodně nezaručoval ani jednu věc z výše uvedených. Cestou zpět jsme navštívili jeskyně, zážitek na celý život. Musíš tam jít, kámo…
Chvíli po setmění jsme se dostali ,,domu“. Silné to slovo, ale co naděláš, jsem backpacker. Prostě auto je můj domov v daný okamžik. Náš domov zaplavily mokré věci, nějak se to vysušit musí. Nastartovalo se a jeli jsme do šedesát kilometrů vzdáleného kempu. Během projíždění města jsem zavolal Mamince. Ta se především ptala na práci. Také mi sdělila, že jestli chci pracovat na stavbě, musím absolvovat test na paštiku. Co je ovšem horší, že ho musím projít. Jenže milá Maminko, já s tím počítám, a tak se již několik dnů připravuji. Můžeš být hrdá, léčím svojí závislost, i když myslím si, že daleko větší problém mám s internetem.
Boty smrděly, teda sušily se v autě s my se řítili směrem ke kempu. Bohužel řítíš-li se s tímto vozem, žere to všechno, protože to má jen 4 rychlosti… Byli jsme vynuceni přejít na úsporný režim a nyní jezdíme 80. Jenže ani ta osumdesátka mi už nepřijde tak pomalá. Po příjezdu do Čech budu jezdit v pravém pruhu a pouštět kamióny. Já jakožto navigátor jsem na píču, protože jsme opět projeli kemp…
Když jsme se do kempu dostali, vzali jsme si papírek na vyplnění a položili do něj 20 dolarů. Potřebujeme přeci rozměnit… Já jsem si udělal večeři a napsal deníček, mezitím Ludvik již spal a já jdu taky. Dobrou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s