Pondělí jak má být

27. 6. 2016

V teple domova u krbu se šálkem čaje. Když venku prší a ptáčci jsou na druhé straně zeměkoule.

IMG_0101

Podle včerejších očekávání se mi z práce ozvali později, spíš pozdě. Protože jak jsem vstal, uviděl jak chčije a radoval se, že jsem doma a udělal si snídani, v ten moment jsem na práci ani neměl pomyšlení. No a oni mi volají, jestli půjdu do práce. A teď co máš dělat, když je pondělí. Prostě se na to vysereš. Free pondělky jsou fakt super, hned se cítíš potom víc ready na týden.
Dokoukal jsem debilní film. Herecké obsazení slibovalo víc a najednou tohle. Morální drama a zápletka byly natolik silné, že jsem to málem nedokoukal. Pokecal jsem s Daliborem, ale teď mu říkám pan domácí. On si totiž natáhl svaly a šamani mu dali jen brufen. Takže se fláká jako já. Mezitím jsem stále sledoval aukci v naděj, že najdu nějaké kolo. Jenže jsem si nechal jedno za 30 dolarů utéct před nosem. Nevadí, ono se jistě nějaké najde.
Paní z práce mi však volala, že mám dorazit zítra v 8. Paráda, takhle to má být. Na podnose až ke Šmudlovi. Najít ubytování byl problém, dokud jsem neobjevil kouzelnou frázi ,,flate mates“. Ta označuje, že hledám pokoj v domě, a ne dům. Byty zde téměř nejsou. Další facka se týkala cen. Tak nějak normální dům je okolo 150 dolarů. Což je skoro dvojnásobek toho, co bych platil zde. Byl jsem si prohlédnout jedno ubytko za 100. Pokoj se dvěma postelemi a jednou skříní na dvou metrech čtverečních. Plus k tomu se sem sjela celá mešita, takže angličtina není zrovna jazyk, který budou používat. Ok, tak tady bydlet nechci, budu si muset za intenzivní kurzy angličtiny připlatit. Mám pár favoritů, takže uvidíme, co se objeví.
Kolo jsem žádné nenašel až do večera, kdy se dva nejmenovaní kohouti začali kokrhat, div nezačalo lítat peří. Já se jen smál za počítačem. Vyhrocené situace mě baví. K večeru mi odpověděli na pokutu za parkování, že jim mám doložit, že jsem nakupoval v obchodě v jeho blízkosti. Bohužel jsem nakupoval v jiný čas, než bylo třeba, ovšem roky praxe v Photoshopu mě něčemu naučily, změnit číslice. Je to tu můj první menší podvod, ups.
Večer mě moji spolubydlící poprosili nahrát jim film na flešku. Chvíle šaškování s fleškou a všichni měli radost, aniž by tušili, že je zde překážka číslo dvě. Video bylo nějak deformované, ale Petr to vyřešil. Jenže největší zvrat přišel na konci filmu, kdy se všichni roztejkali, jak je to hezké. Co je hezké… ta černá obrazovka v polovině happyendu, nice. Dobře, omlouvám se… Dalibor mi hned dal bídu do Pražáka a já sklopil uši a konečně mohl spoilovat konec beztrestně. Jenže to není taková zábava. Vlastně se v tom podstata zábavy vytratila. Jak já jsem někdy bystrý chlapec… Zábava skončila a jde se makat. Dnes to odsejpá. Sice mě zdržel malý výpadek proudu. Někdo mi totiž vypojil nabíječku, aniž bych si toho všiml. Openoffice bravurně zachránil data, proč to takhle neumí i jiné programy… Vocasům jako já by to ušetřilo hodně práce.
Dobrou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s