Nedopracoval

5. 7. 2016

Není to tak dramatické jako nadpis, jen už neměli práci. Naštěstí, každá vteřina tam je velice naplňující.
IMG_0344

To je ten zprzněný chleba.

To není možné, mě budí budíček. Ani tak hrozné to nebylo. Juhuu, parádní den začíná… https://www.youtube.com/watch?v=9cQgQIMlwWw . Ještě předtím, než jsem se koukl na to video, jsem to sem chtěl umístit jen kvůli písničce, ale potom přišlo osvícení. Vždyť je to normální Kiwiland, až na tu perfektní spolupráci, ale staví taky z Lega… Klasicky dlouhá snídaně, potom zmatky, protože si nejsem schopen připravit věci večer. Za hlasitého kvičení řetězu a – nevím jak se ten druhý zvuk jmenuje, ani jsem to nenašel na Googlu. Takový ten, když o sebe mlátí dva plechy. Tohle jsme vyřešili, pokračujeme – jsem mazal do práce.
Rychle jsem nabral rychlost a moc jsem nebrzdil. Až mě zastaví policie kvůli tomu, že jezdím na červenou, asi budu říkat: ,,Něpanimaju“. Taky jsem povykoval na jednoho cyklistu, když jsem ho chtěl předjet. Milá paní z Extrastaffu mi včera řekla, ať se dnes stavím pro nějaké super bezpečné oblečení jako je vesta, boty, rukavice a nyní mi přibyly brýle. Aha, na kolo se budou hodit, ale kvůli tomu jsem nemusel vstávat o 15 minut dřív.
Jediný problém s tímto kolem jsou kopce. Do kopců to totiž nejezdí. Ok, mohl jsem do toho trochu šlápnout, ale do práce jsem se naučil nespěchat. To je skvělý zvyk a ještě lepší je nechodit do práce v pondělí. Nyní přichází moje trápení. Zde jsem konečně poznal, co opravdu znamená nesnášet svoji práci. I ta jabka snad byla o něčem, ale tohle je moc. Furt nedokážu vymyslet, co si z toho vzít, jako co mi přináší tahle práce… Plus nový kolega hodil 10x lopatou a dýchal, jako kdyby měl záchvat. Chápu, byl trochu starší, ale stejně. Jak jsem vypozoroval jeho odpočinkovou tendenci, rozhodl jsem se odepsat kámošce, že to potom doženu. Jenže nějaká vopice si mě všimla a prý jakože ať mu pomůžu. Nasral jsem se a naházel tak dvě třetiny štěrku sám. V těchto situacích si vždy říkám, jak někoho vyhlásím v deníčku, a večer si uvědomím, že by to bylo vo hovně.
Nový kolega nenašel lepší práci na stavbě než prášit s koštětem uvnitř baráku. Chápu, že musíme vypadat busy (zaneprázdněně), ale proč koště vevnitř. Jak kdybys věděl, že mám alergii na prach. Ještě jsem sbíral ze země nějaký bordel a on to začne mést přímo na mě. Jasně, stane se, prostě si to neuvědomil. Chvíli na to byl oběd a po něm mi řekli, že pro dnešek konec. Musím se přiznat, že jsem měl spíš radost, než smutek, že dostanu míň peněz.
Brzdy vydržely nátlak, když jsem letěl z kopečka. Hned na to mě zastavil vítr, to je nepříjemné. Protivítr je pěkná sračka, hodně to brzdí a obzvlášť moje kolo. V Onestaffu už na mě čekali, paní na recepci jako vždy. Takže tam mám prý volat každý den a možná mi něco dají. Nádhera, děkuji, jak pozorné.
V centru jsem si ještě šel nakoupit, abych ušetřil. Ušetřil jsem, ale v první chvíli jsem si neuvědomil, že to taky musím nacpat do batůžku. Chleba byl obětován a přidělán na moji korbu gumičkou. Děda, co šel vedle mě, poznamenal, že to budu mít trochu pomačkané. To teda pane, ale jinou možnost nevidím. Přichází čas zlepšení charakteristik mé silničky. Dofouknu gumy, ale zadní má nějaký super ventilek. Ok, znovu do bike shopu. Týpek mi to za free dofoukl a najednou jsem letěl jak drak. Noo ani ne, musím to ještě promazat.
Sprcha byla po kole super. Na druhou stranu mě to kolo baví víc než auto, kdyby to mělo lepší řídítka a sedlo, byl bych šťastný. Potom jsem pracoval na našem business letáčku, ale jako vždy, první pokusy jsou ty nejhorší. Telefonát s Maminkou, prý si užívá volné dny. To já taky, Mami… Skype mi však musel zničit náladu. Mami promiň, ale měj se hezky, na tohle seru. Večeře a hurá za H. Jsem u něho dlouho nebyl. Daliborovi jsem věnoval jednu knížku a potom poseděl s H u kafe. Má nový presovač, takže tam budu pečenej vařenej. H si udělal jídlo a potom mě vyklepl v pimpongu. Fajn, dnes si reputaci nespravím. Rozloučil jsem se s Daliborem, protože odjíždí do Čech, a nevím, jestli se ještě uvidíme. Potěšil mě, když řekl, parafrázuji: ,,Nejseš žádnej čůrák, Šmudlo.“ Si piš, kámo.
Domu, deník, letáček, dobrou…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s