Nechytáme nic

24. 7. 2016

I když tu není ani zmínka o Pokémonech, chytal jsem je celý den. Kdyby takhle chytali i kluci. To by bylo žrádla.

let

Pondělí jedna ráno. Tohle není ráno, o kterém bych měl psát. Tohle je ráno, kdy bych měl spát. Jenže deníček je svatá věc. Takže… P mě vzbudil v 8,30, že v 9 jedou do pryč. Jestli prý jedu s nimi. Moc se mi nechtělo, protože jsem potřeboval udělat deník a další věci. Jenže mi bylo jasné, jak to skončí. Zase budu dělat celý den hovno a venku je zrovna tak pěkně. Fajn, pojedu s vámi, kluci. Rychle jsem se nasnídal a potom ještě dělal svačinku, zatímco kluci na mě čekali. Fakt nebudu celý den chcípat hlady jako včera. Sorry, hoši.
První zastávkou byl Ricarton market. Prostě blešák s jednou výjimkou. Uprostřed bylo pódium a na něm stál nějaký motorkář a hrál na kytaru. Prolézali jsme hromadou stánků a starých krámů. Moc mě to nebavilo, protože jsem neměl v plánu něco kupovat. Já totiž o tomhle nerozhoduji, o tom rozhoduje moje peněženka a ta řekla ne. V průběhu procházky blešákem mi došlo, že bych si mohl přivézt plechovou krabičku na paštiku. Myslím si, že by to byl pěkný suvenýr. Ovšem hvězdy se dnes neuspořádaly tak, abych si pořídil danou krabičku, nebo je to jenom náhoda a asi bych ho i využil. Už vidím ten výraz Maminky, když si to čte. Na druhou stranu jsem vymyslel, co přivezu domu. Každý dostane čokoládu. Ty, Mami, i když vím, že ji nejíš. I ty, Bráno, BFF a dalších x lidí. Každý dostane čokoládu, ale na sousedku seru, i když je to Tery Blitzen. Tak aspoň něco nám přinesl blešák.
Jako vždy, když je volno, je čas na rybaření. Kluci se dneska pečlivě připravili na lov na těžko, ale ne na Lake Colreage, ale na nějakém ušmudlaném jezírku. Takové to typické české jezírko, ale tady štiku nepotkáš. Nakonec jsme u jezírka byli asi 3 hodiny, kdy ani kachna nesežrala nástrahu. D se opět vyplatila koupě povolenky, ještěže na to pokaždé seru. Mezitím, co jsme se cpali bonbony od P, které měl poslat domu na Vánoce, ale vysral se na to, a tak za chvíli projdou, takže se musely zlikvidovat, všichni jen básnili o tom, jak příští týden pojedeme na moře si zachytat pořádné ryby. H rozvíjel teorii o mořském rybolovu, prý musíme chytit rybky na háčky, ale nechat je ve vodě. Proto, aby mega rybka je přijela sežrat. Prostě na nástrahu chytím živou nástrahu a na ni rybu nebo plejtváka. Přeci jenom mi přijde, že to má hlavu i patu, budu to muset vyzkoušet. Pokud teda nebudu blejt celou cestu. I to se prý může stát. No do píči, jestli probliju 200 dolarů, tak budu hodně nasranej.
Popojeli jsme o sto metrů dál k dalšímu rybníčku, kde nás provětrával vítr jako svině. Deset minut klukům stačilo, já ani nerozbalil prut. Většinou, dokud nikdo nic nechytí, můj prut je stále v autě. Potom se situace rapidně mění a já klopýtám pro prut.
Přestalo nás bavit tohle šaškování a jeli jsme na jistotku. V okolí Christu je speciální potůček do 17 let. Jakože jestli jsi malej vocas, můžeš tu chytat pstruhy, abys ses to naučil. My jsme však šli na úhoře, kterých je tu jak plevele. A ty, co jsi znalý rybář a někdy jsi pytlačil v Čechách, víš, že úhoř jde i po nasáklém tampónu. Jenže ne dnes, ani celý prošlý a smrdutý stejk nepřesvědčil úhoře se ukázat. Tak tahle jistotka již zklamala podruhé. Já už jsem tu totiž jednou s H a P byl…
I tenhle rybolov nás brzy přestal bavit. Proto jsem o sobě prohlásil, že jsem prokletý rybář a P nenápadně přitakal. Jakože cože, kámo… já si dělal prdel. Cestou k autu D a H krmili krávy. Já je občas vystrašil a kluci ze mě dělali bezcitné hovado. Takže jsem si vzal taky nějakou trávu a začal ji po nich házet. Vždy, když je to pláclo do prdele, utíkaly o sto šest. Hihi.
P mě hodil domu a já jsem seděl až do večera s tím, že mám ještě dost času na práci. Jenže práce parádně přibylo, když jsem zjistil, že jsem omylem přepsal jeden den, ale to ty už víš. Bylo to o to horší, že to byl nejdelší článek za celou historii deníčku. Nasralo mě to jako svině. Bohužel moje nasranost nedokáže vracet vymazané texty, takže jsem se hezky uklidnil a napsal to znovu. Samozřejmě, že nejvíc času mi vzalo vzpomínání, co jsem vlastně dělal. Zmastil jsem celý deníček a šel spát.
Dobrou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s